Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Doğan’ın ajansı DHA’dan PKK’ya özel yayın

Aydın Doğan'ın haber ajansı DHA açıkça PKK propagandası yapmaya başladı. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle birlikte terör yanlısı yayınlar yapmaya başlayan Doğan Grubu'na bağlı DHA dün Tunceli'de yol kesen teröristlerin tüm faaliyetlerini servis etti. Konvoyda gelin, damat ve ses sanatçısının olması DHA'nın 'PKK'ya özel yayını' için kurgu yapıldığını gözler önüne serdi.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 19:06 Güncelleme Tarihi: 18.8.2015 19:07
Aydın Doğan’ın ajansı DHA’dan PKK’ya özel yayın
7 Haziran seçim sürecinden beri PKK'yı şirin gösteren yayınlar yapması ile tartışma konusu olan Doğan Medya Grubu artık açıkça terör örgütü propagandası yapmaya da başladı.

Aydın Doğan'ın sahibi olduğu medya grubunun ajansı DHA, dün Tunceli'de düğün alayının yolunu kesen teröristlerin tüm faaliyetleri detayları ile servis etti.

Tunceli'de Ovacık karayolunu PKK'lıların kimlik kontrolü ile başlayan DHA'nın video haberinde, biri kadın iki teröristin şarkılı türkülü propagandası, bölge halkının onlar gösterdiği ilgi, örgüt çalışmalarını anlatan brifingleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hedef alan açıklamaları olduğu gibi yayınlandı.

GELİN, DAMAT, SANATÇIDAN PKK'YA DAĞ KONSERİ

DHA'nın haberinde aynı teröristlerin kestikleri yolda araçları ateşe vermeleri de yayınlandı. PKK'nın açıkça reklamını yapan haber Hürriyet'in web sitesinde ise kare kare yayınlandı. DHA'nın "PKK'lıların bir günü" şeklinde yorumlanan haberinde dikkat çeken detay ise yolu kesilen konvoyda gelin ve damadın olmasıydı. Düğün konvoyları durdurulan gelin, damat ve yakınları bu durumdan hiç rahatsız olmadıkları gibi iki teröristle samimi şekilde sohbet edip tokalaşmaları kameralara yansırken, Diyar isimli PKK marşlarını okuyan sanatçının iki teröriste verdiği özel konser de haberde yer aldı.

Doğan Grubu gazetelerinin, askerleri ve polisleri haince katleden PKK terör örgütü ve onun siyasi destekçisi HDP'yi koruyan haberleri uzun zamandır tartışılıyor. Bu iddialar gündeme geldikçe açıklama yayınlayan Doğan Grubu, PKK'yı şirin gösteren yayınlarına ise devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan’ın ajansı DHA’dan PKK’ya özel yayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN