Türkiye'nin en iyi haber sitesi

operasyonunda çocuklar üzerinde algı operasyonu

’de ’ye ait 29 okul ve 15 ayrı adreste örgüte mali kaynak sağlandıkları iddiasıyla başlatılan polis operasyonu üzerine paralel yapıya mensup yayın organları yine öğrenci ve ana okulu üzerinden algı operasyonuna girişti.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 16:24 Güncelleme Tarihi: 18.8.2015 16:47
FETÖ operasyonunda çocuklar üzerinde algı operasyonu
Paralel yayın organları arama yapılan okullarda okuyan öğrencilerin başarı oldukları yönünde yayın yaparak operasyonları gölgelemeye çalıştı. örgütüne mali kaynak sağlandığı ve 17-25 Aralık sonrasında örgütün gerçekleştirdiği darbe toplantılarına ev sahipliği yapıldığı gerekçesiyle arama yapılan okullarda, hiçbir öğrenci bulunmamasına rağmen sanki öğrencilere yönelik bir yıldırma operasyonu yapılıyormuş gibi manşetler atan paralel basın, yine hedef saptırdı.

Paralelin yayın organlarında okulda okuyan öğrencilerden başka bir şey işlenmezken örgüte mali kaynak aktarılması ve darbe toplantıları gerçekleştirilmesinden hiç bahsedilmedi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yamanlar Koleji'ne 17-25 Aralı süreci ardından gerçekleştirildiği iddia edilen hükümeti devirme toplantılarına ilişkin de delil aradı.

EGE İMAMI FİRARDA

Ege'de 8 ilden sorumlu olan İzmir imamı Bekir Baz'ın bu okullarda gerçekleştirdiği toplantılarla ilgili araştırma yapan polisler, Ege bölgesindeki 8 ilden de sorumlu olan 12 yıllık İzmir İmamı Bekir Baz'ın ilişkilerini de mercek altına aldı. Paralel Yapı imamı Bekir Baz, deşifre olunca geçtiğimiz aylarda Amerika'ya kaçmıştı.

ÖĞRENCİLERİN HAYATI TEHLİKEYE ATILMIŞ

İzmir Cumhuriyet Savcısı Okan Bato'nun talimatı ile gerçekleştirilen operasyonun bir gerekçesi de paralel yapının kontrolündeki 11 kolejde sahte yangın ruhsatı alınması…Mali polis 11 ayrı kolejde sahte yangın ruhsatı hazırlanmak suretiyle öğrencilerin hayatlarının tehlike altına alındığını belirledi. Bu raporları hazırladığı iddia edilen şüpheli isimler hakkında işlem başlatıldı. Şüphelilerin belediyeden rapor alamayınca sahte rapor hazırladıkları bu şekilde öğrencilerin can güvenliğinin hiçe sayıldığı öne sürüldü.

Kaynak: Sabah.com.tr

Örgütün beynine girildi!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ operasyonunda çocuklar üzerinde algı operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN