Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın söylediği ne demektir?

Giriş Tarihi: 19.8.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 19.8.2015 15:03
Erdoğan'ın söylediği Belhüm Adal ne demektir?

Muhtarlar ile yaptığı buluşmada, terör olaylarına karşı silahlı güçlerin yaptığı operasyonları eleştiren fakat 'ya karşı eleştiride bulunmayan kesimlere hitaben "Bunlar güruhudurlar" dedi.

Peki 'ın kullandığı bu "Belhüm Adal" kavramı ne demektir? kimler için kullanılır?

Belhüm Adal ne demektir?

Yani; Güç ve kuvvetini kullanarak, masum insanların en doğal haklarını ellerinden almak ya da kullanmasına izin vermemektir. Kur'an-ı Kerim'de "hayvanlardan da aşağıda" olan bir insan grubundan bahseder. İşte o insanlara "Belhüm Adal" denmektedir.

Eğer insan fıtratından saparsa kan döker, hayvanlardan da aşağı bir zalim, kan dökücü haline döner. İşte o zaman "Belhüm Adal" olur. Oysa insanın doğuştan gelen hakları vardır. Bu haklar hiçbir şekilde başkaları tarafından gasp edilemez, engellenemez. Bugün modern ismi ile insan hakkı oldu o zamanki ismi kul hakkı idi. Bizim inancımız insan hakkına son derce titiz davranır, her insanın fıtrattan gelen haklarına saygı duyar.

"ALÇAKLIK ÇUKURUNUN EN DİBİNDELER"

Erdoğan teröre detek veren ve terörde mücadeleyi eleştirenler için sert açıklamalarda bulundu;

"Cumhuriyet gazetesi 'halkı şikayet etti' diye yazıyor. Muhtar bunu bilmeyecek mi? Bu kişi terörist mi değil mi? Devlet bunu bilecek. Aksi halde terör şehir merkezinde can alıyor. Buna izin vermeyiz. Çatışmaları yeniden başlatan bölücü örgüt olmuştur.

Dökülen her kanın sorumlusu sizin gibi sözde aydınlar. Teröristlere sırtlarını dayadıklarını söyleyenler ekmeğini yediği vatana ihanet içerisindeler. Ekmeğin peşinde olanları öldürenler alçaklık çukurunun en dibindedir (Belhüm adal). Bunlara destek veren sözde aydınlar da bunlar gibidir. Vatan ve millet aidiyeti olmayan bu köksüz, ahlaksız güruh elbette hesap verecektir. Sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır."

İşte Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklaması;

Çıkmış bunlar uyanık ya " Silahlar sussun" diyorlar. Silahları bölücü örgüt betona gömecek. Ya böyle yapacak ya da bu ülkeden terk. Teröristlere sırtlarını dayadıklarını söyleyenler ekmeğini yediği vatana ihanet içerisindeler.

"ÇUKURUN EN DİBİ"

Ekmeğin peşinde olanları öldürenler alçaklık çukurunun en dibindedir. Bunlara destek veren sözde aydınlar da bunlar gibidir. Vatan ve millet aidiyeti olmayan bu köksüz, ahlaksız güruh elbette hesap verecektir. Sizin kalemlerinizden akan mürekkep kandır. Bu mesele Hak ile Batıl meselesidir.

SABAH.COM.TR / ÖZEL HABER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın söylediği Belhüm Adal ne demektir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN