Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kararı verildi!

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yapılan açıklamada; "Seçimlerin yenilenmesi kararının alınması zarureti hasıl olmuştur" cümlesiyle kararı alındığı duyuruldu.

Giriş Tarihi: 24.8.2015 22:04 Güncelleme Tarihi: 25.8.2015 00:49
Erken seçim kararı verildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz ile istişare ederek, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104. ve 116. maddelerinin kendisine verdiği yetkiye istinaden, TBMM seçimlerinin yenilenmesine karar verdiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, 7 Haziran'daki 25. dönem milletvekili genel seçimleri sonrasında, TBMM Başkanlık Divanı seçiminin tamamlandığı 9 Temmuz'dan itibaren, Anayasa'da öngörülen süre zarfında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı görevlendirmenin ardından, tüm siyasi partilerle gerçekleştirilen temaslara rağmen Bakanlar Kurulunun kurulamadığı ve mevcut şartlarda da kurulamayacağının ortaya çıktığı kaydedildi.

Bu nedenle, seçimlerin yenilenmesi kararının alınması zaruretinin hasıl olduğunun bildirildiği açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz ile istişare ederek, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104. ve 116. maddelerinin kendisine verdiği yetkiye istinaden, Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerinin yenilenmesine karar vermişlerdir" ifadesine yer verildi.

LİDERLER YARIN GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın saat 11:00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken seçim kararı verildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN