Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Hakan'dan şehitler için skandal sözler

PKK'nın ve HDP'nin her fırsatta savunuculuğunu yapan Ahmet Hakan'ın, vatan müdafaasında şehit olan askerlere "Onlar maaş aldıkları için şehit olmaz" diyerek alçakça saldırdığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 25.8.2015 08:47 Güncelleme Tarihi: 25.8.2015 09:58
Ahmet Hakan'dan şehitler için skandal sözler
SELAHATTİN'E BRAVO

Vatanı korurken can veren askerleri şehitten saymayan Ahmet Hakan, eli kanlı terör örgütü PKK ile kol kola giren HDP'nin Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı köşe yazılarından parlatmaya da tüm hızıyla devam etti. Teröristlere özgürlük savaşçısı diyen, "silah bırakın" çağrısı yapamayan Demirtaş'ın sözlerini allayıp pullayıp, "Bravo Demirtaş" diye köşe yazısı yazdı.

SEN Mİ KARAR VERECEKSİN?

Kendisinin oruç tutup tutmadığı ile ilgili tartışmalara ilişkin "Sen Allah mısın ey alçak" diye köşe yazısı yazan Ahmet Hakan, "Maaş alan askerler şehitlik mertebesine ulaşamaz" diyor. Biz de Ahmet Hakan'ın uslubu ile soruyoruz. Bir askerin şehit olup olmadığına sen mi karar vereceksin ey alçak?ŞEHİT DERNEKLERİ ÖFKELİ

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güner, "Bu insanların şehit olup olmadığına Ahmet Hakan mı karar verecek? Sen bu ülkenin anayasası üzerinde bir adam mısın? Sen diyanet işleri başkanı mısın? Ahmet Hakan'a mı soracağız? Hiç utanmıyor mu? Kendisini bu çirkin sözlerinden dolayı esefle kınıyorum" dedi.


BİNBAŞI'NIN KEMİKLERİ SIZLADI

Eli kanlı teröristler tarafından pusuya düşürülerek eşi ve kızının gözü önünde şehit edlin Binbaşı Arslan Kulaksız'da devletten maaş alan rütbeli bir askerdi. Aynı saldırıda kendisi de yaralanan şehidin eşi, Kulaksız'ın tabutu başında asker selamı vermiş, "Hainleri asla sevindirmeyeceğiz" demişti.

AHMET HAKAN NE DEMİŞTİ?

18 Temmuz 2010 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde kaleme aldığı köşe yazısında şehitliğin tanımını yapan Ahmet Hakan'ın terörü cesaretlendiren, "Maaş alan askerler savunma yaparken öldürüldüklerinde şehit olmazlar" şeklindeki sözlerine tepki yağdı.

Güneş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan'dan şehitler için skandal sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN