Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaşları uyardık

Trabzon'da hükümete yönelik çirkin karikatür sergisini AK Partililer'in açmasına genel merkezden tepki geldi. Genel Başkan Yardımcısı Soylu, "Arkadaşlarımızı uyardık, değerlendiriyoruz" dedi

Arkadaşları uyardık
Trabzon'da yerel Taka Gazetesi'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Forum alışveriş merkezinde açılan Harun Yavruoğlu'nun karikatürlerinin yer aldığı sergide, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümete yönelik çirkin eleştiriler yer aldı. Söz konusu serginin açılışını ise AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve AK Parti Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu yaptı. Etkinliğe, AK Partili belediye başkanları ile bürokratların da katılması, büyük eleştiri konusu oldu.

HOŞ BİR GÖRÜNTÜ OLMADI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, çirkin karikatür sergisini ve açılışa AK Partililerin katılmasını değerlendirdi. Soylu, "Hiç hoş bir görüntü olmadı. Arkadaşlarımızı uyardık" dedi, "Konuyla ilgili kendi aramızda değerlendirme yaptıktan sonra bir karara varacağız" diye konuştu.

BİR DE GAZETEDEN SALDIRDILAR
Bu arada, karikatürist Harun Yavruoğlu'nun çalıştığı yerel Taka Gazetesi, dün manşetten verdiği "Nöbetçi adaylar" başlıklı haberde, çirkin karikatürlere tepki gösteren ve "Katılan AK Partililer için disiplin müessesesi çalıştırılsın" diyen STK'cıları hedef aldı. Karikatürlere yönelik tepkilerini dile getiren İlim Yayma Cemiyeti Başkan Yardımcısı Osman Çıtlak ile Ensar Vakfı Başkan Yardımcısı Ali Haydar Usta'yı hedef alarak, "Seçim öncesi her koltuğa talip kadrolu aday adaylar" diyerek eleştiri sınırlarını aştı. SABAH'a konuşan Osman Çıtlak, "Karşı saldırıyla rezaleti kapatmaya çalışıyorlar" derken , Ali Haydar Usta ise "Büyük Türkiye davamıza saldıranlarla mücadelemiz sürecek. Bu tür saldırılar bizi yıldırmaz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşları uyardık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN