Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şehidimiz birer mühürdür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Bin yıldır nice düşmanları yenmiş, ihanet çetelerini çökertmiş milletimiz, PKK 'nın da maşası Paralel'in de üstesinden gelecektir" dedi

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Her şehidimiz birer mühürdür
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisi olduğunu anlatan Erdoğan, Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır" dedi. Erdoğan'ın mesajından satırbaşları şöyle:

GÖMÜLMEK İSTENEN MİLETİN ZAFERİ:
Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

TEHDİTLERLE KARŞI KARŞIYAYIZ: Bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız. Güney sınırlarımızda yaşanan çatışmaların ortaya çıkardığı istikrarsızlık ortamı ülkemiz için ciddi güvenlik sorunlarına yol açmaktadır. Bu ortamdan güç alarak yeniden eyleme başlayan bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarda şehit olan güvenlik güçlerimizin acısı yüreğimizi dağlamaktadır. Terör örgütleriyle birlikte hareket eden Paralel Devlet yapılanmaları, ülkemizin ve milletimizin geleceğini tehdit etmektedir.

MİLET PARALEL'İN ÜSTESİNDEN GELECEK: Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan aziz milletimiz, elbette bölücü terör örgütünün de, onun maşası haline dönüşen paralel devlet yapılanmalarının da üstesinden gelecektir. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır.

DÜŞMAN KARŞISINDA TEK VÜCUT:
Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tehditleri de bertaraf edecektir. 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/ Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

ERDOĞAN, GATA'DA MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki TBM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile beraber Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin 35. Dönem (GATA ) mezuniyet törenine katıldı. Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın eşi Şule Akar da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesi GATA anı defterini imzaladı. Erdoğan'a, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve GATA Komutanı Korgeneral Ömer Paç da eşlik etti. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol konuşmalarıyla devam etti. Konuşmaların ardından 4'ü yabancı 66 mezuna 'Hekim Andı' okutuldu. Tabip teğmenler, Gülhane Marşı'nı okuduktan sonra kılıç çekerek mezuniyetlerini kutladı. Daha sonra öğrencilere diplomaları verildi. Dönem birincisi Muammer Mısırcı'ya diplomasını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU:

Birliğimize kastedenler devleti karşısında bulacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu da 30 Ağustos dolayısıyla yayımladığı mesajında "Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır" dedi. Davutoğlu şunları kaydetti:

TEK YÜREK TEK MİLET: Bu zafer, bağımsızlık ve vatan şuuruyla temayüz eden millet ruhunun tarihimizdeki en görkemli örneklerinden biridir. Milletimiz en zor şartlarda bile tek yürek, tek millet halinde mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

KARARLIYIZ: Türkiye'yi evrensel demokrasi ilkeleriyle uyumlu, vatandaşlarının yüksek hayat standartlarına sahip olduğu, bütün ayrımcı uygulamalardan tamamen arınmış, vatandaşlarının özgürce, huzur ve güven içinde yaşadığı güçlü bir dünya ülkesi haline getirme kararlılığımızı sürdürüyoruz.

ŞER ODAKLARI: Ülkemizin birlik bütünlüğüne zarar vermeyi hedef alan bütün şer odaklarıyla mücadele etmeyi istiklal ve istikbal davamızın şartı olarak görüyoruz. Terör örgütlerine ve cinayet şebekelerine karşı yürüttüğümüz mücadele, vatandaşlarımızın hayat hakkına, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik tehditlere karşı istiklal ruhumuzun tezahürüdür. Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır.

DEMOKRASİ GAYRETİMİZ: Cumhuriyetimizi demokrasiyle güçlendirerek milletimizin mutluluğunu artırmaya ve yaşadığımız arızi sorunları aşmaya bütün gücümüzle gayret gösterdiğimizden herkes emin olmalıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şehidimiz birer mühürdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN