İlgezdi ailesinin Boğaz sefası

Rant, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının merkezindeki Ataşehir Belediyesi’nin Başkanı CHP'li ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, önceki akşam lüks bir yatla Boğaz turu yaptılar.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 18:44 Güncelleme Tarihi: 31.8.2015 20:36
İlgezdi ailesinin Boğaz sefası
Rant, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının merkezindeki Ataşehir Belediyesi'nin Başkanı CHP'li ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, önceki akşam lüks bir yatla Boğaz turu yaptılar.

30 Ağustos "Zafer" günü, İstanbul'daki Kalamış Yat Limanı'na gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile milletvekili eşi , 3 yaşındaki çocukları ve kim oldukları öğrenilemeyen iki kadın, Maximus adlı lüks yata binerek Boğaz turuna çıktılar. Ataşehir Belediyesi Yapı Denetim Müdürü Mehmet Ali Düzova'nın üzerine kayıtlı olan ancak Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye ait olduğu iddia edilen 2.5 milyon lira değerindeki yat, hava kararırken Boğaz'a açıldı. İlgezdilerin turda bulunduğu saatlerde, korumaları ve şoförleri, yat limanında bekledi.

Burgazada'da bir restoranda yemek yiyip eğlendikleri belirtilen İlgezdiler'in yatı, gece saat 02.00 sıralarında, Kalamış Yat Limanı'na döndü. Gazetecilerin kıyıda kendilerini beklediğini fark eden Battal ilgezdi ile kucağında kızı ile yattan inen milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, süratle kendilerini bekleyen minibüse yöneldiler ve soruları yanıtsız bıraktılar.

Bu sırada kameralar, tekneden inmek istemeyen iki kadına yöneldi. Yüzlerini kameralardan gizleyen bu kadınlar, Zodiak bota binerek, hızla limandan ayrıldılar. Kadınlardan birinin 'nun eşi , diğerinin de kızı Zeynep Kılıçdaroğlu olduğu iddia edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haberin bir televizyon kanalında yayınlanması üzerine, eşi Selvi Hanım'ın, aynı saatlerde, Ankara'da kendisiyle birlikte olduğunu açıkladı.

REZİDANS SKANDALI
TBMM'deki yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırıp şov yapan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin 12 süper lüks dairesinin bulunduğu, BUZ Rezidans'tan Zeynep Kılıçdaroğlu'nun da bir daire aldığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdürü Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan'a da BUZ Rezidans'tan bir daire verildiği belirlenmişti.

Bu sayede aday gösterilmesine imkansız gözüyle bakılan Battal İlgezdi'ye ikince kez belediye başkanlığı yolunun açıldığı iddia edilmişti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlgezdi ailesinin Boğaz sefası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN