Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akın İpek'e sert çıktı

Kanaltürk’ün eski sahibi ve CHP Milletvekili 'Kanaltürk geri verilmeli' dedi!

Giriş Tarihi: 1.9.2015 17:00 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 11:51
Tuncay Özkan Akın İpek'e sert çıktı
Kanaltürk'ün eski sahibi ve CHP Milletvekili , Gülen Örgütü'ne yakın Koza İpek Holding'e operasyonu değerlendirdi.

Tuncay Özkan, "Ben ağlayanın malı gülene hayır etmez demiştim" dedi.

"Bundan yedi yıl önce kanalı geri almak için yaklaşık 36 tane dava açmıştım" diyen Özkan, Twitter'de dava sürecinden şöyle bahsetti:

"Sürmekte olan davalarımız var. Sözleşmenin iptali ve kanalın bana tekrar geri verilmesi için açmış olduğum dava var. Kanaltürk'ün bizim olduğuna inanıyorum. Kanaltürk bizden gasp edilerek alınmıştır."


TUNCAY ÖZKAN: KANALTÜRK GERİ VERİLMELİ

Kanaltürk Televizyonu kurucusu Tuncay Özkan, daha önce de Akın İpek ile olan davalarına dikkat çekmişti. Özkan şunları söylemişti:

"Kanaltürk'le ilgili iki dava açtık. Alacakların tahsili ve sözleşme hükümlerinin yerine getirilmemesi nedeniyle Kanaltürk'ün geri iadesi. 6 yılda 11 bilirkişi değiştirdiler. Artık kanalımızı istiyoruz. Hak ve adalet varsa bizden zorla alınan Kanaltürk geri verilmeli."

ZEKERİYA ÖZ: SEN BİZİM AKIN'I KAZIKLAMIŞSIN

Ergenekon davasından 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Tuncay Özkan, savcılık sorgusu sırasında dönemin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile aralarında geçen konuşmaya şöyle dikkat çekmişti:

"Savcı Zekeriya Öz, sorgu sırasında bana 'sen bizim Akın'ı kazıklamışsın' dedi. 'Akın kim? Niye kazıklamışım?' diye sordum. O da bana Akın İpek'ten bahsettiğini söyleyince, ben de 'o sizin Akın ise ben kimim' demiştim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncay Özkan Akın İpek'e sert çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN