Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet’in iki yüzlü yazarından utanç yazısı

Giriş Tarihi: 3.9.2015 15:40 Güncelleme Tarihi: 3.9.2015 16:24
Hürriyet’in iki yüzlü yazarından utanç yazısı

Bugün sahillerimize vuran çocuk cenazeleri üzerinden sahte gözyaşı döken Hürriyet yazarlarının yakın geçmişte “Almanya almıyor, biz niye alıyoruz, kovun bunları” yazıları yazdığı ortaya çıktı. Bu yazarlardan biri de Hürriyet’in müptezel yazarı Ertuğrul Özkök!

Bugün sahillerimize vuran mülteci çocuk cenazeleri üzerinden sahte gözyaşları döken CHP'lilerin geçmişte "iktidara gelirsek mültecileri Suriye'ye göndereceğiz" şeklinde seçim vaatlerinde bulunduğu ortaya çıkmıştı. Mültecileri ülkelerine göndermek isteyenler sadece siyasilerle sınırlı değil. Mültecilerle ilgili her haberi ve halk tepkisini büyüterek "istenmeyen insanlar" ilan etmeye çalışan Doğan medyası, şimdi mültecilerin drami üzerinden iktidarı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.

Kıyıya vuran çocuk dünyanın gündeminde

KATLİAMLARDAN ESAD'I DEĞİL MUHALİFLERİ SORUMLU TUTUYOR

Bu isimlerden biri de Hürriyet'in müptezel yazarı Ertuğrul Özkök. 27 Mayıs 2015 tarihinde "o, bu rakamı senden saklıyor" başlığıyla kaleme aldığı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Özkök, seçmeni de "1 milyon 750 bin mülteciyi Türkiye'de ağırlayan AK Parti iktidarına oy vermeyin" demekten de çekinmiyor. Suriye'deki iç savaş ve katliamlardan halkına bomba yağdıran zalim Esad'ı değil muhalifleri sorumlu tutan Özkök, aşağıladığı mültecilerin bir daha geri dönmeyeceğini de ısrarla vurgulayarak seçimlere kısa bir süre kala seçmeni tahrik etmeye çalışıyor.

Ertuğrul Özkök'e katil soruşturması

BİZ ALMANYA'DAN ZENGİN MİYİZ NEDEN MÜLTECİLERİ KABUL EDİYORUZ!

Ertuğrul Özkök, bugün Ege sularında yaşamını yitiren mültecilerle ilgili olarak kaleme aldığı o utanç yazısını şu cümlelerle bitiriyor:

"Oy verecek arkadaş sakın unutma!
Dünyanın en zengin ülkelerinden Almanya, üstelik kendi isteğiyle 50 yılda 3 milyon Türkiyeli nüfus aldı ve hala sorunlar yaşıyor.
Senin ülken iki yılda iki milyona yakın göçmen aldı.
Sorumlu kişi bunu miting meydanlarında söylemiyor.
Sen sandıkta sor!"

ÖZKÖK: BİZİM VERGİLERİMİZLE SURİYELİLERE BAKIYORLAR

Mülteciler için sahte gözyaşları döken Ertuğrul Özkök, 28 Haziran 2015 tarihinde kaleme aldığı yazısında Türkiye'nin Ege denizinde boğulan mazlum sığınmacılara harcadığı paranın hesabını soruyor ve ekliyor:

"Ülkemizde 2 milyon Suriyeli var. Vergilerimizle onları barındırıyoruz. Ülkemizin adı, "teröristle çıktı… Bedelini her birimiz ödüyoruz. Bu yıl turizmimiz feci durumda… Bu işten geçimini sağlayan 5 milyona yakın insan bedelini ödüyor. Ve bütün dünyada dehşet uyandıran IŞİD, Afganistan'dan beter bir cehennemi sınırımıza getirdi… Bedelini sadece biz değil, bütün dünya ödüyor. "

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet’in iki yüzlü yazarından utanç yazısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN