Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manipülasyonun daniskası, adilik

Doğan medya ve paralel yapı iyice pervasızlaştı. Cumhurbaşkanı'nın canlı yayında yeni anayasa çalışmaları bağlamında sarfettiği "400 vekil alınsaydı bunlar olmazdı" sözlerini çarpıtan şer ittifakı, haberi "Erdoğan Dağlıca'daki hain saldırıyı değerlendirdi: 400 vekil verilseydi böyle olmazdı" diye servis etti.

Giriş Tarihi: 7.9.2015 10:07 Güncelleme Tarihi: 7.9.2015 13:58
Manipülasyonun daniskası, adilik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı canlı yayın devam ederken Doğan Medya Grubu ve Parelel yapının yayın organları skandal bir yalan habere imza attı. 7 Haziran'dan sonra başlayan sonuç vermeyen koalisyon görüşmeleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi belirsizlik ortamını kastederek kullandığı "Eğer 400 milletvekilliğini alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalamış olsaydı durum bugün çok daha farklı olurdu." ifalerini kullandı. Ancak Doğan Medya Grubu ve 'Paralel Yapı' Erdoğan'ın sözlerini çarpıtarak.
"Erdoğan Dağlıca'daki hain saldırıyı değerlendirdi: 400 vekil verilseydi böyle olmazdı" gibi başlıklarla servis edildi. Ancak sinsi plan çabuk bozuldu. Twitter'da da hızla yayılan bu haberler canlı yayın sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

BUNLARDA ADAP YOK

Medya manipülasyonunun ve ahlaksızlığın tam bir daniskası. Yani bakın burada bir üzüntünün içerisinde olması gerekirken, buradan acaba kendilerine nasıl bir rant elde edebilirler bunun gayreti içerisindeler. Zaten özellikle bu Paralel Yapı, işin başından itibaren hep bunun peşinden koştu ama bunların geçmişini bilirim, cemaziyelevvelini bilirim. Şehit cenazeleri bunlar için provokasyon için araçtır. Sadece onlar değil onların destek verdiği siyasi gruplar da öyle. İşte oralara gelirler, 'Cenazelerde onu biz nasıl bir siyasi ranta dönüştürürüz' hep bunun gayreti içerisine girerler. Bunları hep gördük, görüyoruz ve bir cenazenin bir adabı vardır. Bunlar da o adap falan yok.

AYDIN DOĞAN MEKTUP GÖNDERDİ

Yani bizim '400 milletvekili' dediğimiz olay, bir yeni Türkiye'nin, bir yeni anayasanın süratle oluşturulmasına yöneliktir. Onlar da bu tür olumsuzlukları minimize edecek imkanları verebilecek bir adımdır ama tabi bunlar bunun farkında değil.'Acaba burayı nasıl manipüle ederiz' dertleri, gayretleri budur. Bu çarpıtma bunların karakter yoksunu olduğunu ortaya koyuyor bunlar bir de utanmadan sıkılmadan bana mektup gönderiyor. Aydın Doğan bana mektup gönderiyor 'hiç bir zaman size yanlış davranmadım' diye. Hemen manevra yapıyor paralelin başındaki de aynı şeyi yapıyor. Bak hepsi izne gidiyor şimdi. Birisi gitti öbürü de giderse hiç saşma. Bu adiliktir ya. Bu nezaman kullanılmış bir ifade 7 Haziran seçimleri öncesi nerede Kırşehir'de. Hürriyet gazetesi sosyal medya koyuyor bu haberi sonra da çıkarıyorlar. Çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manipülasyonun daniskası, adilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN