Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e de provokatöre de lanet olsun

Teröre de provokatöre de lanet olsun

Dağlıca'da alçak bir saldırıyla askerlerimizi şehit eden PKK ve e provokasyonlarıyla destek veren herkes bu sesi duysun! Bu ses Türkiye'nin dört bir yanında bayraklarla sokağa dökülen, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganlarıyla teröre lanet okuyan milyonlarca vatandaşın sesi!

TÜRK HALKININ CEVABIDIR

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde zırhlı askeri araçlara yapılan saldırının ardından tüm ülke e karşı tek yumruk oldu. Yurdun dört bir yanında vatandaşlar saldırıya tepki gösterdi, protesto yürüyüşleri yaptı. Türkiye'nin her ilinde milyonlarca insan dil, din, ırk, mezhep gözetmeksizin Türk bayrağını alıp sokakta kandan beslenenlere en güzel cevabı verdi. İstanbul'da Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitimİş) üyesi bir grup Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda terör saldırılarına 'dur' demek için toplandı. "Türk-Kürt kardeştir", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atılırken çevredeki vatandaşlar gruba alkışlarıyla destek verdi. Ankara'da sosyal medyadan yürüyüş organizasyonları düzenleyen gruplar meydanlara çıktı.

Afyonkarahisar'da 'İstiklal' yürüyüşü

Afyonkarahisar: Kent merkezinde bir araya gelen grup, Askerlik Şubesi Bölge Başkanlığı önüne kadar 'İstiklal Yürüyüşü' gerçekleştirdi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, burada görevli nöbetçi askere Türk bayrağı vererek, grup adına askere alınmak istediklerini bildirdi. Gruptakiler de İstiklal Marşı okudu.

Otobüslere Türk bayrağı

Adana: Binlerce kişi yürüdü. Şehir içi otobüslerine Türk bayrağı asıldı.

İzmir ayağa kalktı

İzmir: Kıbrıs Şehitler Caddesi'nde buluşan binlerce kişi "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı. Aydın'da ise motosiklet sürücüleri, "Şehitlere saygı sürüşü" gerçekleştirdi.

İşçiler 20 metrelik bayrak açtı

Yozgat: Yozgat halkından sonra şehir hastanesi inşaatında çalışan işçiler sokağa döküldü. Esentepe mevkisinde 20 metre uzunluğundaki Türk bayrağı ile yaklaşık 3 kilometre yürüyen işçiler slogan atıp, terörü lanetledi.Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda İstiklal Marşı okuyup dua eden kalabalık, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Bayrak yarıya indi

Rize: Bir grup genç kendileri yas ilan ederek, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı çevresindeki bayrakları yarıya indirdi.

Oturma eylemi

Manisa: Manolya Meydanı'nda toplanan grup yaklaşık 2 saat oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

Akdeniz'den PKK'ya mesaj var

Antalya: Manavgat ilçesinde teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirildi. Sürat motorları, Türk bayraklarıyla sahilde geçiş yaptı. Turistler de alkışlarla destek verdi.

HDP'ye büyük öfke

Bursa: Kent Meydanı'nda toplanan grup, HDP Osmangazi İlçe Başkanlığı'na yürüyüp binanın giriş kapısına Türk bayrağı astı. Niğde'de ve Antalya'nın Manavgat ilçesinde de terörü lanetleyen gruplar, HDP binalarına saldırdı.

Karayolunda İstiklal Marşı

Mersin: Erdemli ilçesinde vatandaşlar, Mersin-Antalya karayolunda ellerinde bayraklarla yürüyüş yaptı. Aydın, Ordu, Uşak, Kayseri, Sivas, Karaman, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İsparta, Muğla, Giresun, Trabzon, Rize, Bolu, Kocaeli, Karabük, Bartın, Düzce 'de de onbinlerce kişi meydanlarda terörü lanetledi.

Sabaha kadar uyumadılar

Çorum: Teröre tepki yürüyüşünde sabaha kadar PKK karşıtı sloganlar atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre de provokatöre de lanet olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN