Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın sorgusunda skandalı!

Terör örgütü yöneticiliği, darbe ve casusluk suçlamaları kapsamında tutuklanan eski savcı ’nın sorgusunda soruşturma savcısına küfür niteliğinde ağır hakaretler sarfeden ın adının tutanağa yanlış yazdırıldığı ortaya çıktı. Duruşma salonundaki avukatların adını Mehmet Toprak diye bildirdiği kişinin Hidayet Karaca’nın avukatlarından Doğan Akkurt olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21.9.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 21.9.2015 16:20
Gültekin Avcı’nın sorgusunda avukat skandalı!

Terör örgütü yöneticiliği, darbe ve casusluk suçlamaları kapsamında tutuklanan eski savcı 'nın sorgusunda yaşanan ın skandalında yeni gelişme… Duruşmada soruşturma savcısına hakaret eden avukatın adının diğer avukatlarca tutanağa yanlış yazdırıldığı bu kişinin Mehmet Toprak değil, Hidayet Karaca'nın avukatlarından Doğan Akkurt olduğu iddia edildi.

AVUKATTAN SAVCIYA HAKARET!
Hakim Durmuş Karaçalı tarafından gerçekleştirilen Selam Tevhid kumpası soruşturmasının 7 şüphelisine ilişkin sorgu sırasında, duruşma salonunda bulunan bir avukat ayağa kalkarak cübbesini duruşma salonunun ortasına fırlattı ve bu esnada soruşturma savcısı olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'ı kastederek ağza alınmayacak sözler ve hakaretler sarf etti.
HERŞEY ZAPTA GEÇTİ
Sorgu zaptına geçen satırlara göre bu kişi yüksek sesle, "Bu ülkede bir cumhuriyet Başsavcı Vekili tarafından şerefsizlik, kumpas ve dolandırıcılık yapılıyorsa adalet bitmiştir" dedi. Hakimin müdahalesi üzerine duruşma salonunu terk eden bu avukatın eylemi tutanağa geçirilmek istenince diğer avukatların bütün görmezden gelinmesi taleplerine rağmen İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Durmuş Karaçalı yaşananları tutanağa geçirdi.
HAKİME YANLIŞ İSİM VERİLDİ!
Duruşmada bulunan ve ifadelerin tutanağa geçmemesini isteyen avukatlar, söz konusu kişinin adının Mehmet Toprak olduğu bilgisini verdi. Hakim de ismi tutanağa bu şekilde geçirdi.
Fakat sonradan yapılan araştırma sonucu bu avukatın adının Mehmet Toprak değil Hidayet Karaca'nın avukatlarından Doğan Akkurt olduğu belirlendi. Doğan Akkurt hakkında işlem yapılacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gültekin Avcı’nın sorgusunda avukat skandalı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN