Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a saldıranlar ile bağlantılı!

'ı dövenlerin söylendiği gibi AK Partili değil PKK ve sempatizanı olduğu ortaya çıktı. Saldırgan Uğur Adıyaman'ın kardeşinin de 4 yıl önce PKK'ya katılarak dağa çıktığı belirlendi. Saldırganların 7 Haziran seçimlerinde HDP'yi öven Ahmet Hakan'a saldırması şaşırttı.

Giriş Tarihi: 2.10.2015 11:35 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:59
Ahmet Hakan'a saldıranlar HDP ile bağlantılı!

Hürriyet'in 'Hergele' olarak bilinen sivri dilli yazarı Ahmet Hakan'ı döven Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman'ın Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusuna devam ediliyor. Çete bağlantısı olduğu belirtilen şüphelilerin yaralamadan uyuşturucu kullanmaya kadar çeşitli suçlardan kaydı olduğu da belirtilmişti. Ancak şüphelilerden Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman hakkında ulaşılan bilgiler çok şaşırttı.

SALDIRGAN UĞUR ADIYAMAN KİM?

Saldırgan Uğur Adıyaman Van'ın Gevaş ilçesinden. Fatih'te yaşayan Adıyaman, Alpaslan Ticaret Meslek lisesi mezunu. Kendisi HDP sempatizanı. HDP'ye kaydı olup olmadığı bilinmiyor ancak HDP'nin İstanbul'da düzenlediği etkinliklerinde yer alıyor. Uğur Adıyaman'ın kardeşi Seyhan Adıyaman da 4 yıl önce terör örgütü PKK'ya katılarak dağa çıktı. Uğur Adıyaman, sosyal medyadaki hesabından HDP'nin ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapıyor.

''HELAL OLSUN SANA SIRRI''

Facebook'taki hesabına bakıldığında 7 Haziran seçimlerinde yayın politikasıyla eleştirilen Ahmet Hakan'ın da görev yaptığı CNN Türk'te yayınlanan HDP ile ilgili videoların da bu şüphelilerin sosyal medyadaki hesaplarında olduğu görüldü. Uğur Adıyaman isimli zanlının bir paylaşımında CNN Türk'te açıklama yapan HDP milletvekili Sırrı Süreyya'nın fotoğrafının altına "Helal olsun sana Sırrı. Sendeki yürek Karadeniz'e yeter artar..." diye yazdı.

Uğur Adıyaman'ın Kobani, Suruç ve Rojava'yla ilgili yaptıkları paylaşımlarda gözden kaçmadı. Uğur Adıyaman'ın sosyal medyadaki hesabının tamamen propaganda amacıyla kullandığı açıkça görülüyor. Uğur Adıyaman'ın kullandığı Kürtçe ifadelerin çokluğu dikkat çekti.

HDP SEMPATİZANI ÇIKTI

Ayrıca başta Hürriyet olmak üzere bazı medya gruplarında saldırgan Uğur Adıyaman Ak Parti üyesi iddiası yalan çıktı. Medyada Ak Partili dedikleri Uğur Adıyaman'ın HDP sempatizanı Uğur Adıyaman'la adaş olduğu ortaya çıktı. Aslında ikisinin de farklı kişiler olduğu ancak saldırıyı hükümet üzerine yıkmak için böyle bir oyun düzenlendiği belirtildi.

FUAT ELMAS KİM?

Diğer zanlı Fuat Elmas, o da Van'ın Gevaş ilçesinden. Uğur Adıyaman'ın çocukluk arkadaşı. Elmas da Fatih'te Uğur Adıyaman'la aynı mahallede yaşıyor. Fuat Elmas da aynı arkadışı Uğur gibi sosyal medyayı propaganda amacıyla kullanıyor. Uğur ile Fuat'ın Facebook'taki hesapları birbiriyle neredeyse tıpatıp aynı. Fuat da Kobani, Suruç üzerinden yaptığı yazı ve fotoğraf paylaşımlarıyla terör örgütünü haklı çıkarmaya çalışıyor. Fuat Elmas'ın ise HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın saz çaldığı videoyu da paylaştığı görüldü. Fuat Elmas'ın paylaşımlarında yaptığı yorumlarda özellikle Kürtçe'yi kullandığı dikkat çekiyor.

Saldırganların paylaşımları akla Ahmet Hakan'ın 7 Haziran seçimleri öncesi yaptığı yayınları akla getirdi. Hakan'ın programına çıkardığı HDP milletvekili adaylarının reklamını ve propagandasını yaptığı iddia edilmişti. Hatta Ahmet Hakan, Tarafsız Bölge'ye çıkardığı Selahattin Demirtaş'a saz bile çaldırmıştı. Ahmet Hakan'a saldıranların gazetecinin övdüğü HDP'yle bağlantılı olması çok şaşırttı.

NE OLMUŞTU?

Önceki gece gazeteci Ahmet Hakan, CNNTÜRK'te Tarafsız Bölge programından sonra Nişantaşı'ndaki evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğramıştı. Hakan'ı darp eden burnunda, kaburgalarında çok sayada kırık bulunduğu belirtilen Ahmet Hakan'a yönelik saldırı olayıyla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Kaynak: Yeniakit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan'a saldıranlar HDP ile bağlantılı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN