Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan Erzurum'da flaş ekonomik vaatler

Giriş Tarihi: 6.10.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 21:50
Davutoğlu'ndan Erzurum'da flaş ekonomik vaatler

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Erzurum Mitinginde halka seslendi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu milletin birliğine kasteden, bölünmez bütünlüğüne kast eden her şey, her kesim, hepsi kahrolacak. Hiç merak etmeyin" dedi.

Başbakan Davutoğlu, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Davutoğlu konuşmasına, "Nene Hatun, Alvarlı Efe, işte Dadaşlar, Anadolumuzun, tarihimizin, ecdadımızın, kültürümüzün kale şehri Erzurum'un güzel insanları, Dadaşlar, hepinizi muhabbetle, sevgiyle selamlıyorum" diye başladı.

Erzurum'a ilk geldiğinde bu şehir için "kale şehir" dediğini anımsatan Davutoğlu, "Çünkü Erzurum, Anadolumuzun, tarihimizin, kimliğimizin kalesidir. Erzurum düşmedikçe, Anadolu düşmez, Erzurum sarsılmadıkça Anadolu'ya hiçbir şey olmaz. İşte Erzurum ayakta, bir kez daha ayakta, Erzurum yar şehri, Erzurum bar şehri, Erzurum ar şehri, Erzurum namus şehri" ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN'DAN EMEKLİLERE MÜJDE

Erzurumlu Alvarlı Muhammed Lütfi Efe'nin "Erzurum kilidi mülki İslam-ı, Mevlaya emanet olsun Erzurum, Erzurum derbend-i ehli İslam-ı, Mevlaya Emanet olsun Erzurum" şeklindeki şiirinin bir bölümünü de okuyan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

ASGARİ ÜCRETLİYE BÜYÜK MÜJDE

"Alvarlı Efe'ye selam olsun. Bakın bir kilidi, Anadolu'nun üstüne örtülmek istenen bir kilidi de 1 Kasım'da açacak olan Erzurum'dur. Bütün kilitleri açmaya var mısın Erzurum? Üzerimize kara bulutlar çökertmek isteyenlere ders vermeye var mısın? Erzurum, yürümeye hazır mısın? Milli iradenin bayrağını göndere çekmeye hazır mısın? Allah razı olsun. 'Bu hazırım' seslerini duymak için, buradayız. Bu tarihi mitingi, bu meydanları dolduran gençlerimizi, bacılarımızı, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Erzurum duruşuyla, vakarıyla, vatanımızın, istikbalimizi, istiklalimizin sahibidir. Tarihine, kimliğine sahip çıktığı için Erzurum'a muhabbetimiz sonsuzdur."

Davutoğlu, "Siz varsınız ya arkamızda yedi düvel karşımızda olsa ne yazar? Erzurum kongresini yapanlar bunu demişti, işte biz burada diyoruz ki, 'bu vatan bölünmez, tek bir bütündür.' Sizler, Türkiye'nin şeref davasına, Sayın Cumhurbaşkanımıza bu kutlu yürüyüşte her zaman sahip çıktınız, sizlere minnettarız" şeklinde konuştu.


- "ERZURUM KALESİNE SIĞINMAYA GELDİK"

Erzurum'un ilçelerinin isimlerini de tek tek sayarak selamlarını ileten Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Erzurum'a 'kale şehir' demiştim. Erzurum, zor durumda sığınılan şehirdir. Vatanı muhafaza eden, savunan, koruyan, kollayan bir kaledir Erzurum. İşte onun için buradayız. Erzurum kalesine sığınmaya geldik. Hep beraber Erzurum'dan ses vermeye geldik. Erzurum bardır, bizi karşılayan yiğit Erzurumluların gözünde cesareti, kahramanlığı gördüm. Cirit ekibinin atlarının üstünde yürüyüşe hazır ecdadın torunlarını gördüm. Erzurum civanmertliktir, Erzurum Cumhuriyetimizin kurucu iradesidir. 'Vatan bir bütündür, bölünmez' demişti, Erzurum Kongresi. Vesayeti, esareti reddetmişti Erzurum. Vesayet, esaret, bağımlılık illa işgal ordularıyla gelmez, ekonomik özgürlüğümüz, yönetme irademiz elimizden alındığında da esaret gelir. 3 Kasım 2002 öncesinde olduğu gibi. Nene Hatun'unun torunları, başı açık örtülü her bir bacım, gelin eski Türkiye'yi hatırlayın. Başı örtülü olduğu için milletin meclisinden kovulan, vatandaşlıktan çıkarılan, 'bu kadına haddini bildirin' denilen Türkiye'yi unutmadık. Şimdi biri, her hangi birisi bacılarıma 'haddini bildirin' diyebilir mi? Başı açık olsun, örtülü olsun, herhangi biri, kadınımıza, Nene Hatun'un torununa, hakaret ettirir miyiz? Neden? Çünkü AK Parti kadroları var, memleketine, kaderine sahip çıkan AK Parti kadroları var."

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Erzurum'da flaş ekonomik vaatler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN