Gülen sonrası için kılıçlar çekildi

’nın görevden alınmasının perde arkasında içindeki güç savaşları çıktı. Polis, asker ve yargıdaki FETÖ yapılanmasını tamamen ele geçiren ’ın tarafından tasfiye edileceği, bunun için operasyona Ekrem Dumanlı’dan başlandığı belirtiliyor. Ekrem Dumanlı’nın 3 haftadır gazeteye gitmediği, imamların telefonlarına çıkmadığı öğrenildi. Dumanlı görevden alındıktan gazeteye uğramadı.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 12:22
Gülen sonrası için kılıçlar çekildi
'nın istifası Fetullahçı Terör Örgütü'ne bomba gibi düştü. Tahşiye kumpası soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı, gazete binası önünde şov yapmış, şovlarına TV ekranlarında da devam etmiş ve 'in tepkisini çekmişti. 3 yıl önce Gülen tarafından görevden alınmak istenen, ancak Gülen'e yakın isimlerin devreye girmesi ile rotasyonu durdurulan Ekrem Dumanlı, dün Fetullah Gülen'den gelen bir telefon üzerine apar topar görevinden istifa etti.

EKREM DUMANLI İSTİFA ETTİ

DUMANLI GÜÇ SAVAŞINA KURBAN GİTTİ

Peki Ekrem Dumanlı'nın istifasının gerçek nedeni neydi? Gülen örgütüne yakın kaynaklar bu istifayı içindeki güç savaşına bağlıyor. FETÖ üyesi polis, MİT, asker ve yargı mensuplarının imamlığını yapan , uzun dır Gülen'i rahatsız eden isimlerin başında geliyordu. Örgüt yapılanması içerisinde Türkiye imamlığını iptal eden Fetullah Gülen, bütün bölge imamlarını kendisine bağlayarak Mustafa Özcan'ın gücünü kaybetmesini istiyordu.

FETULLAH GÜLEN'İN ASIL HEDEFİ MUSTAFA ÖZCAN


Ancak bu operasyon Mustafa Özcan'ın daha fazla ön plana çıkmasına neden oldu. Polis, yargı, emniyetten sonra kolejleri de kendisine bağlayan Mustafa Özcan FETÖ içindeki gücünü perçinledi. Kozanlı Ömer gibi kendisine bağlı olmayan imamları da çeşitli entrikalarda devre dışı bıraktı. Kritik noktalarda derin bilgilere sahip olan Mustafa Özcan, Gülen tarafından tehdit olarak görülmeye başlandı. Yurdışına kaçan Mustafa Özcan'ın ABD'ye gitmesi bekleniyordu. Ancak Batı ile ilişkileri çok iyi olan Mustafa Özcan, Fetullah Gülen'den çok uzaklara, yani Brüksel'e yerleşti. Batı ile Gülen sonrasının planlarını yapmaya çalıştı. Hedefinde ise Gülen'in ölümünden sonra örgütün başına geçmek vardı.

EKREM DUMANLI İSTİFA ETTİ SOSYAL MEDYA YIKILDI

MUSTAFA ÖZCAN'IN GÜLEN'İN HAMLESİNE NASIL KARŞILIK VERECEĞİ MERAKLA BEKLENİYOR

Gülen ise kendisinden sonrası için Mustafa Özcan'ı değil, en yakınındaki isimlerden biri olan Cevdet Türkyolu'nu hazırlıyordu. Güç savaşı işte bu noktada başladı. Mustafa Özcan'ın gücünü kırmayı amaçlayan Fetullah Gülen, operasyona Mustafa Özcan'a en yakın isimlerden biri olan Ekrem Dumanlı'yı görevden almakla başladı. Yerine ise Ekrem Dumanlı birçok konuda ihtilaf içinde bulunan, Mustafa Özcan'a değil doğrudan Fetullah Gülen'e bağlı, şov peşinde koşmayan, itaate önem veren Abdulhamid Bilici getirildi. Böylece FETÖ içindeki güç savaşlarında Fetullah Gülen Mustafa Özcan karşısında bir adım öne geçti. Şimdi Gülen'in bütün kirli ilişkilerini bilen Mustafa Özcan'ın nasıl bir hamle yapacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen sonrası için kılıçlar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN