Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sadece korkaklar kaçar'

Doktorasını bitirmek için İtalya'ya giden Bilal Erdoğan, "Kaçtı" haberleri yaparak hakkında algı operasyonları yürütenlere cevap verdi: Bu iftirayı atanlarla hukuk yoluyla hesaplaşacağım

Giriş Tarihi: 8.10.2015
'Sadece korkaklar kaçar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 2012'den beri ara verdiği doktorasını tamamlamak için geçici süreyle İtalya'da bulunduğunu belirterek, hakkında yapılan yalan haberler ve algı operasyonlarıyla ilgilenmediğini; avukatının, kişilik haklarına saldıranlara karşı hukuk mücadelesini başlatacağını söyledi.Hakkında "İtalya'ya kaçtı" diye haber yapılan ve sosyal medyada aleyhine kampanya yürütülen Bilal Erdoğan, Washington'daki Johns Hopkins Üniversitesi'nde başladığı doktoraya 2009'dan itibaren İtalya'da devam ettiğini ancak sağlık sorunları nedeniyle 2012'de eğitimine ara vermek durumunda kaldığını dile getirdi. Doktorasını tamamlamak üzere geçici bir süreyle İtalya'da bulunduğunu vurgulayan Bilal Erdoğan, "İtalya'ya kaçtığı" yönündeki değerlendirmelerin ahlaka, vicdana sığmayan algı operasyonları olduğunu ifade etti.

'DOKTORA BİTİNCE DÖNECEĞİM'

ABD, İtalya ve Çin'de bulunan Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası İlişkiler Bölümü SAIS'te doktora yapan Bilal Erdoğan, şunları söyledi: "1950 sonrası Türkiye-İtalya ekonomilerini ve 2 ülkenin gelir dağılımlarını araştırıyorum. Bolonya'da bulunan tez danışmanımın yanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Bir buçuk, iki yıl içinde tezimi tamamlayacak ve Türkiye'ye döneceğim. 10 gün önce de Kurban Bayramı için Türkiye'deydim. Medya ve sosyal medyada hakkımda yazılanları izlemiyorum ve hiçbiriyle de ilgilenmiyorum. Zira hakkımda yazılanlara bakınca, insanların hiç bilmedikleri bir konuda ve hiç tanımadıkları biri hakkında ne kadar zalimleşebildiğini görüyor, onlara acıyorum. Ben sadece doktora için İtalya'dayım, fırsat buldukça ülkeme geliyorum ve geleceğim, doktora bitince ülkeme dönecek, inşallah son nefesime kadar da ülkemde yaşayacağım. Sadece korkaklar kaçar. Bu yalanı üretenler acaba aynada kendilerine, çocuklarının, ailelerinin yüzüne nasıl bakabiliyor? Avukatım gerekli hazırlıkları yapıyor. İftiracılarla, kişilik haklarıma saldıranlarla, algı operasyonu yapanlarla avukatım hukuk içinde mücadele edecek"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sadece korkaklar kaçar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN