Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan PKK'nın eylemsizlik kurnazlığına cevap

Giriş Tarihi: 10.10.2015 00:42 Güncelleme Tarihi: 10.10.2015 01:43
Davutoğlu'ndan PKK'nın eylemsizlik kurnazlığına cevap

Başbakan Davutoğlu A Haber ATV ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. PKK'nın sözde eylemsizlik kararının sorulması üzerine, 'Son silah bırakılana kadar operasyonlar devam edecek,' dedi.

Devletin terör konusunda tutumu açıktır. Türkiye'de meşru güvenlik güçleri dışında kimsenin silah kullanma yetkisi olamaz. Hiçbir ilçede meşru olarak yürütülen çalışmalar dışında kimse hendek kazamaz, barikat kuramaz. Kamu düzenini ihdas edeceğiz.

Terör örgütüne sırtımızı dayadık diyenler şimdi eylemsizlik konusunda tartışamaz. Bir gün ateşkes diyorlar, ama böyle bir dil olmaz. Biz ateşkes demeyiz. Terörler, güvenlik güçlerimiz arasında eşitlik olamaz.

"Hendek kazmakta mı eylemsizlik?"

Eylemsizlik diyorlar, buna hendek kazmak da dahil mi? Çatışmasızlıktan anlayışları, silah da duracak hendekler de. Biz bunları gözledik. Kararlılığımızdan kimse şüphe etmesin. Son silah bırakılana kadar operasyonlar sürecek."

"1 Kasım'dan sonra yeniden terörizm peşindeler"

"Onlar 1 Kasım'a kadar oyalayalım, kayıplarımız toparlayalım 1 Kasım'dan sonra tekrar terörü başlatırız diye bir hesap içerisindeler. Biz onların ciğerinin biliriz. Her türlü istihbaratla takip ediyoruz."

7 Haziran'dan önce barış türküleri söylediler, 7 Haziran'dan sonra ayaklanmaktan bahsettiler.Birinci hedef Kuzey Irak'taki hedeflerin imha edilmesiydi. 458 hedef 3 gün içinde vuruldu. Mühimmat ve, silah kaynaklarına darbe vuruldu.

"İstedikleri seçime kadar eylemsizlik"

'Mezarlık yıkıldı' diyerek iki HDP'li Bakan istifa etti. Sorular mı orada doçkalar var mı, teröristler var mı? 2 binin çok üzerine giden kayıplar. Özellikle Dağlıca'da meydan okudular. O tepelere askerimiz çıktı ve 'biz buradayız' mesajı verdi." Bunların eylemsizlikten kastı seçime kadar. O zamana kadar operasyonlar dursun istiyorlar. Terör niyetiyle eline taş dahi alamazsın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan PKK'nın eylemsizlik kurnazlığına cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN