Gülen’in küfürbazı böyle kıvırdı!

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dün tutuklama talebiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurtdışı yasağı konarak serbest bırakılan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş’in savcılık sorgusunda birçok mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kasdetmediğini iddia ederek suçlamadan kurtulmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 9.10.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 15:41
Gülen’in küfürbazı böyle kıvırdı!
CUMHURBAŞKANI'NI KASDETMEMİŞ

Attığı mesajların arkasında durmayan Bülent Keneş'in sorgusunda suça konu 15 ayrı tweeti yüzüne okuyup savunmasını isteyen savcıya defalarca, cumhurbaşkanını kasdetmediği iddiasında bulunduğu öğrenildi.ŞAŞIRTICI BULUNDU

Tweetlerin kendisine ait olduğunu kabul eden Keneş'in kimi kasdettiği orta akıl düzyeinceki bir insanın kolaylıkla idrak edebileceği twetleri inkar etmesi ise şaşırtıcı bulundu.

Keneş'in ifadesinde, "Takkımda takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum. Cumhurbaşkanına hakaret suçundan açılan tüm soruşturma ve davaların da hukuksuz olduğunu düşünüyorum" dediği belirtildi.
ZAMAN'DA PANİK BAŞLADI!

İNKAR ETTİĞİ CÜMLELER

Bülent Keneş'in ifadesinde mesajları kendisinin paylaşmadığına yönelik bazı inkar cümleleri şunlar:

-Bu karikatürün cumhurbaşkanı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Neden cumhurbaşkanının da üzerine alındığını bilmiyorum.
-Bu mesajı genel anlamda paylaştım Recep Tayyip Erdoğan'ı kesinlikle kastetmedim.
-Burada Recep Tayyip Erdoğan'a ait özel bir durum söz konusu değildir. Bütün dünyaya dair bir cumhurbaşkanının böyle olmayacağına ilişkin bir tespittir. Adın geçmemektedir.
-Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret kastıyla böyle bir mesaj atılmamıştır. Hakaret kastı yoktur.
-Bu mesajda Cumhurbaşkanının adı geçmemektedir. Genel bir ifadededir ve herhangi bir kişi anlaşılabilir. Cumhurbaşkanına hakaret kastı kesinlikle yoktur.
-Bu paylaşımımda herhangi bir kişiyi hedef almış değilim.
-Bu mesajımda Recep Tayyip Erdoğan kasdedilmemiştir. Genel bir ilke olarak söylenmiştir. Aksini söylemek abeste iştigaldir.
HAKİM SORGUSUNDA DA İNKAR

Tutuklama sevk edildiğinde nöbetçi hakimlikte de ifade veren Bülent Keneş burada da mesajlarında kastediği kişinin Cumhurbaşkanı olmadığını ileri sürdü.

SERBET KALDIKTAN SONRA DA HAKARET

Bülent Keneş'in serbest kaldıktan sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kasdetmek suretiyle çok ağır tweetler atması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarının bu tweetleri de savcılığa sunacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen’in küfürbazı böyle kıvırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN