PKK sıkıştığı zaman 'ateşkes' ilan ediyor

PKK'nın ateşkes iddiasını 'Tamamen kandırmaca' olarak nitelendiren Akdoğan: Sıkıştıkları zaman hep bu yola başvuruyorlar. Kandil'in HDP'nin ne dediğinin artık kıymeti harbiyesi yok

Giriş Tarihi: 10.10.2015
PKK sıkıştığı zaman 'ateşkes' ilan ediyor
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, A Haber'de Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin mesajlar verdi:
HDP ÖRGÜTE HİZMET EDİYOR: Artık onların sözlerinin çok bir anlamı yok. Onun uzantısı olduğu örgütün ne yaptığının, yaptığı eylemlerin şu anda bir anlamı var. HDP de örgütün amaçlarına hizmet ediyor, ön açıyor, onun açtığı alanı gelip örgüt dolduruyor ve orada ceberut bir yapı tesis etmeye çalışıyor. HDP belediyeleri kazanıyor ve orada tamamen örgütün sözü geçiyor. Örgütün adamları belediyeleri yönetmeye başlıyor.
ATEŞKES BİR KANDIRMACA: Bu tamamen kandırmaca ve numara. Bunlar, bu örgüt sıkıştıkları zaman hep bu yola başvuruyor. Ya bir bozguna uğradılar ve sıkıştılarsa, kış üslenmesine geçiyorlarsa veya siyaseten HDP'nin işine yarasın diye, bu tür taktik açıklamaları geçmişten bu yana yapıyorlar ama bunların kıymeti harbiyesi, inandırıcılığı yok. Devlet, operasyonlara netice alıncaya kadar devam edecek, yaz, kış fark etmez, terör faaliyetleri olduğu sürece, elinde silah olan insanlar birilerine zulüm etmeye devam ettiği sürece güvenlik tedbirleri, operasyonlar devam edecek.
ARTIK KİMİN NE DEDİĞİNİN ÖNEMİ YOK: Öcalan üzerinden birtakım şeyler yapıldı biliyorsunuz ama örgüt bunların hepsini boşa çıkardı. En son nevruz açıklaması, ondan önce yaşananlar, Dolmabahçe'den sonra birçok olay. Dolmabahçe açıklamasını bile örgüt 3 hafta geciktirdi. Öcalan çağrı yaptı, bunlar açıklamayı yapmadılar. Bizim konsantrasyonumuz, terör saldırlarını ve silahlı unsurları bir şekilde tasfiye etmeye yönelik güvenlik operasyonlarıdır. Onun ötesinde 'Kandil ne diyor, HDP ne diyor, öbürü, beriki ne diyor?' Kimin ne dediğinin artık kıymeti harbiyesi yok. Kim ne yapıyor ona bakıyoruz ve buna karşı da gereken tedbirler alınıyor.

ÖRGÜTÜN BÜTÜN TEZLERİ ÇÖKTÜ

KAOS PLANLANIYORDU: (Operasyonlar) Son dönemde çok başarılı olduğumuzu da söylememiz lazım. Bu operasyonlar sebep değil, sonuçtu. Terör örgütü 7 Haziran'dan sonra devrimci halk savaşı başlattığını ilan etti, eylemsizliği bitirdiğini açıkladı. Eğer devlet operasyon başlatmasaydı, büyük bir kaos planlanıyordu.
PKK'NIN BÜTÜN TEZLERİ ÇÖKTÜ: Terör örgütünün ileri sürdüğü bütün tezler çökmüştür. Devrimci halk savaşı başlatmak istediler çöktü, demokratik özerklik ilan etmeye çalıştılar çöktü, şehirlerde milis güçleri, yeni birtakım illegal silahlı yapılanmalar, kurtarılmış bölgeler oluşturma çabaları çöktü. Büyük gruplarla saldırıp vur-kal eylemleri yapma stratejisi çöktü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK sıkıştığı zaman 'ateşkes' ilan ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN