Aydın Doğan'ın CNN'i terör ekranına döndü

Terörle arasına mesafe koymayan Aydın Doğan Medyası, yayın organlarını PKK'nın propaganda aracına dönüştürdü. Terör örgütünün sözcülüğüne soyunan Doğan grubu televizyonları televiyon programlarına sistematik olarak PKK'nın siyasi uzantısı HDP'lilerin ya da terör örgütüyle bağı bulunan marjinal tipleri çıkarmaya başladı.

Giriş Tarihi: 15.10.2015 17:44 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 17:57
Aydın Doğan'ın CNN'i terör ekranına döndü

Her fırsatta "Vatan sevgimi tartıştırmam. Teröre destek verdiğimiz iftiradır" açıklamaları yapan Aydın Doğan'ın sahibi olduğu televizyonlar PKK'yı aklama yarışına girdi.

AYDIN DOĞAN YERLİ OTOMOBİLE SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR


"PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL"


Aydın Doğan'ın CNN Türk ekranına konuk olan dönemin HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın, canlı yayında PKK'nın bir terör örgütü olmadığını savunması büyük tepki çekmişti. HDP'li Buldan, katıldığı televizyon programında Devlet Bahçeli'nin HDP'yi PKK'nın siyasi acentesine benzetmesine karşı çıkarak "PKK terör örgütü değil" demişti.

"FULARLI KIZ ŞİMDİ KANDİL'DE"

Cüneyt Özdemir, Gezi olaylarında taktığı kırmızı fuları nedeniyle kamuoyunda "kırmızı fularlı kız" olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil'i 5N1K programında konuk etmiş, Özdemir fularlı kızı masum ve örnek biri olarak lanse etmişti. Ardından PKK'ya katılan kızın, Kandil'de teröristlerin arasında boy gösterdiği fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

"SIRA BARO BAŞKANI TAHİR ELÇİ'DE"

Önceki gün CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Diyarbakır Baro Başkan Tahir Elçi, "PKK, terör örgütü değildir. PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir" dedi. Elçi, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın hazırlayıp sunduğu programa konuk oldu. Programda skandal sözlere imza atan Elçi, "PKK terör örgütü değildir" dedi. Elçi "PKK, terör örgütü değildir. PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir" ifadelerini kullandı. Diyarbakır Barosu Başkanı'nın sözlerine başta Diyarbakır olmak üzere birçok farklı kesimlerden tepki geldi."HDP'DEN MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYOR"

PKK'nın Diyarbakır'da düzenlediği bombalı terör saldırısında 17 yaşındaki oğlunu kaybeden Oya Eronat, Tahir Elçiye'ye "6 bin sivilin katili kim?" diye sordu. PKK'nın düzenlediği bombalı bir terör saldırısında 17 yaşındaki oğlu Eren Şahin'i kaybeden eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Elçi'nin bir sonraki dönem HDP'den milletvekili olmak için şirinlik yapmaya çalıştığını söyledi.Eronat şöyle dedi:

* Yazık ki Tahir Elçi Diyarbakır Barosu başkanlığı yapıyor. Elçi'ye soruyorum: PKK terör örgütü değilse 6 bin sivili kim öldürdü? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde 'Çocuklarımızı dağa kaçırdınız' diyen anneler neden ağlıyor? Polislerimizi, askerlerimizi kim öldürüyor? Bu uyuşturucu trafiğini kim yönetiyor? Tahir Elçi herhalde baro başkanlığından başka yerlere sıçramak istiyor ya da birilerine şirin gözükmeye çalıyor.

"ELÇİ: TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR"

İstanbul Barosu Başkanlığı'na Hukukun Üstünlüğü Platformu'ndan aday olarak gösterilen avukat Abdullah Yarar, Tahir Elçi'nin sözlerine sert tepki gösterdi. Elçi'yi terör örgütü sözcülüğü yapmakla suçlayan Yarar şöyle konuştu: Dünyanın hiçbir yerinde bir siyasal hareket cebir ve silah kullanmaz. PKK hem psikolojik hem de fiziki şiddet kullanan bir terör örgütüdür. Bunu anlamak için hukukçu olmaya da gerek yok. Kaldı ki uluslararası arenada bile PKK bir terör örgütü olarak tanımlanıyor. Eğer sayın Elçi, PKK bir terör örgütüdür ve onun legalize edilmiş hali HDP'dir demek istiyorsa bunu daha açık bir şekilde söylemelidir. Aksi takdirde bu durum terör örgütü sözcülüğünden başka bir şey değildir. Ben meslektaşımın neden böyle bir şey söylediğine anlam veremedim.

"SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI"

Elçi'nin terör örgütü PKK'yı öven ve destek olan bu açıklamalarına sosyal medyadan tepki yağdı. O tweetlerden bazıları şöyle:
* PKK terör örgütüne, terör örgütü değildir diyen Tahir Elçi CNN Türk'ten alınıp derhal tutuklanmalıdır!
* Ahmet Hakan PKK ile işbirliği içerisindesin! Sen nasıl bir insansın. Tahir Elçi gibi insanları ekrana çıkartarak PKK propagandası yaptırıyorsun.

* Hadi ekranı açtın bu lafı etti. Kovsana programdan. Bence Ahmet Hakan'a yakışmadı Tahir Elçi teröristini ekranda tutmak.

KAYNAK: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'ın CNN'i terör ekranına döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN