Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekdağ’ın "Gazdan ölen yaralılar oldu" ı

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Ankara'daki patlamada vefat eden insanların ciğerlerinde yoğun oranda gaza rastlanmış olduğu iddiasında bulundu; oysa henüz adli tıp raporları yayınlanmadığı için bu iddiası kaynaksızdı.

Giriş Tarihi: 16.10.2015 01:53 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 03:16
Yüksekdağ’ın Gazdan ölen yaralılar oldu yalanı
POLİSE ENGEL OLDULAR

Alınan bilgiye göre, patlama anından sonra göstericilerden bir kısmı alana girmek isteyen polislere engel oldu. Göstericiler tarafından 8 polis aracı tahrip edildi, saldırılarda 12 polis yaralandı. Alana girmek isteyen polis, göstericileri dağıtmak için yalnızca bir tane smoke tipi gaz bombası kullandı. Bu gaz bombasının tahrip gücünün öldürücü olmadığını ve alandaki yaralıları etkilemeyecek mesafeden atıldığını, çıkacak adli tıp raporlarının bunu ispatlayacağını bildirdi.

''SIRTIMIZI YPG'YE, PYD'YE YASLIYORUZ''

HEMEN MÜDAHALE ETTİLER

Yüksekdağ'ın bir diğer iddiası da alana ambulansların yarım saat sonra geldiği yönündeydi. Haber, bu iddianın Ankara Tabip Odası tarafından teyit edildiğini söylüyordu. Oysa patlamanın ardından açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, "Sağlık Bakanlığı olarak bize çağrının geldiği 10.04-10.05 itibariyle ambulanslarımız harekete geçmiştir. Saat 10.11 itibariyle olay yerinde 21 ambulansımız ekipleriyle vakalara ulaşmıştır. Barış mitingi dolayısıyla olay yerinde zaten bizim 4 ambulansımız görevliydi. O ambulanslar da ilk andan itibaren olaya müdahale etti. Olaydan 15 dakika sonra olay yerindeki ambulans sayımız 56 ekibe dönüştü. UMKE ekiplerimiz de orada görev aldılar" dedi.

BİR SKANDAL AÇIKLAMA DAHA

T24 GÜN İÇİNDE KENDİNİ YALANLADI

Aynı gün , bir başka haberi ile kendini lıyordu. Adli Tıp Uzmanı ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı ile yaptıkları röportajda, "Daha önce planlanmış bir tıp toplanısı için Balgat, Ankara'daydık. Bombanın patladığı haberini aldıktan sonra, 10.10'da servis araçlarına binip olay yerine geldik. 10.30 gibi vardığımızda yaralılar alanda yoktu. Belki bir iki ambulans son yaralıları alıyordu. İnsanlar haklı olarak daha uzun sürede geldiklerini düşünüyor. O dehşet ortamında süreyi gerçek anlamda hissedebilmeleri çok mümkün değil." diyordu.

Kaynak: gununyalanlari.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekdağ’ın "Gazdan ölen yaralılar oldu" yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN