Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den 'a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , Girne'de Su Temin Projesi Geçitköy Barajı'nın açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Bu tarihi proje ile lı soydaşlarımızın yıllardır devam eden su hasreti son bulmuş oldu.

Giriş Tarihi: 17.10.2015 14:47 Güncelleme Tarihi: 17.10.2015 16:02
Türkiye'den Kıbrıs'a içme suyu

'ye su götürmenin birçok Türk siyasetçinin hayalinde olduğunu söyleyen , rüyası görülen projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Erdoğan, "Gerek Başbakanlığım döneminde gerekse Cumhurbaşkanlığı dönemimde bu projenin her detayınla ilgilendim. Büyük sevinç yaşıyorum. 1 Milyar 600 milyon TL'ye gerçekleştirilen bu projenini hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'den 'a su götürmek birçok siyasetçinin hayaliydi. Bugün onlarca yıldır rüyası görülen projeyi gerçekleştiriyoruz. Türkiye bir dönem kendi sorunlarıyla uğraşırken kardeşleriyle ilgilenemedi. Şimdi bu günlere geldik. Kardeşlerim bu eser gurur verici örnek bir yatırımdır" dedi.

Asrın projesinde mutlu son

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Gerek Başbakanlığım döneminde gerekse Cumhurbaşkanlığı dönemimde bu projenin her detayınla ilgilendim. Büyük sevinç yaşıyorum. 1 Milyar 600 milyon TL'ye gerçekleştirilen bu projenini hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'den Kıbrıs'a su götürmek birçok siyasetçinin hayaliydi. Bugün onlarca yıldır rüyası görülen projeyi gerçekleştiriyoruz.

ASRIN PROJESİ TAMAMLANDI
- Türkiye bir dönem kendi sorunlarıyla uğraşırken kardeşleriyle ilgilenemedi. Şimdi bu günlere geldik. Kardeşlerim bu eser gurur verici örnek bir yatırımdır.

- 150 yıllık bir rüya olan Marmaray'ın temelini attığımız zaman birileri bize bunlar çok hayalperest diyorlardı. Marmaray boğazın altından geçti. Avrasya tüneli de 2 sene sonra bitiyor. Şimdi de suyu Anamur'dan buraya bağladık. Bu millet yapar ya yapar. Türkiye'nin çalışırsa ulaşamayacağı hiçbir hedef, gerçekleştiremeyeceği bir proje yoktur.
GÜNEY'E DE SU VERİRİZ

- Güney biz de su istiyoruz derse bunun adına barış koyarak onlara da su veririz. Bizim için as olan insandır insan. Biz hep bana değil hep bize diyoruz. Güney Rum kesimine de sesleniyorum. Bu sudan adil ve kalıcı şekilde tüm kıbrıs yararlansın. Anadolunun sularından sadece Kıbrıs değil barış umudu da nasibini alsın.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Kıbrıs'a içme suyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN