Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başsavcılıktan Ankara açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Garı önündeki terör canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz olduğunu, diğer canlı bomba eylemcisinin fotoğrafla teşhisinin yapıldığını, açık kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini ve bu kişinin eylemi gerçekleştirmek üzere, güney sınırlarımıza komşu bir ülkeden geldiğinin belirlendiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 19.10.2015 23:11 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 00:00
Başsavcılıktan Ankara açıklaması
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Söz konusu canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Diğer canlı bomba eylemcisinin fotoğrafla teşhisi yapılmış olup, açık kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar devam etmektedir. Bu kişinin eylemi gerçekleştirmek üzere, güney sınırlarımıza komşu bir ülkeden geldiği tespit edilmiştir" açıklamasında bulundu.

CANLI BOMBAYI AYAKKABISI ELE VERDİ

ÇOK SAYIDA BOMBA ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan açıklamada, Ankara Garı önündeki terör saldırısı kapsamında yakalananların adreslerinde çok sayıda silah, el bombası, bomba yapımında kullanılan materyaller ile tonlarca amonyum nitrat ele geçirildiği bildirilerek, "(Bunların) Şüphelilerce başka bombalama eylemlerinde kullanacakları değerlendirilmiş olup, iş bu soruşturma çerçevesinde yapılan çalışmalar sonucu bu kişilerin gelecekte planladıkları muhtemel eylemlerin de önüne geçildiği düşünülmüştür" denildi.
HDP'YE İMAJ ÇALIŞMASI 'HÜRRİYET'İ

SORUŞTURMA DERİNLEŞEREK SÜRDÜRÜLECEK
Olayı gerçekleştiren terör örgütü ile bu olayı gerçekleşmesinde bağı ve katkısı olabileceği düşünülen diğer terör örgütleri hakkında soruşturma derinleştirilerek sürdürülmektedir
BİR BAKIŞTA YALAN HÜRRİYET

SORUMSUZCA YAYINLAR 9 KİŞİNİN KAÇMASINA NEDEN OLDU
Açıklamada, "Şüphelilerin yerlerinin tespit edilip, yapılacak operasyonlarla gözaltına alınma işlemlerinin gerçekleştirilmesine çaba gösterildiği sırada, bazı basın yayın organları sorumsuzca davranarak, bir kısım şüphelilerin ad ve soyadlarının baş harflerini yazmak suretiyle haber yapmaları neticesinde, bombalama eylemi ile kuvvetli irtibatları olduğu düşünülen 9 kişinin kaçmasına sebep olmuşlardır. Kaçan kişiler hakkında Sulh Ceza Hakimliğinden 'Yoklukta tutuklama" alınmıştır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcılıktan Ankara açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN