"Türkler kapısını açmasaydı Kürtler ölürdü"

Eş Başkanı 'in Prof. Dr. , PYD'nin, 'deki Kürtlerin yüzde 10'luk bir bölümünü temsil ettiğini belirterek, "Eğer Türkler evlerini açmamış olsaydı Kürtler soğuktan ve açlıktan ölürdü" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 20.10.2015 20:01 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 20:16
Türkler kapısını açmasaydı Kürtler ölürdü

EĞER TÜRKLER OLMASAYDI...

Prof. Dr. Müslim, 'nin, hiçbir etnik ve mezhep gözetmeden savaş mağduru halkına sahip çıktığını söyledi.Terör örgütü DAEŞ'in saldırılarından kaçan binlerce Suriyeli Kürt'ün de geçen yıl (Ayn el Arap) üzerinden Türkiye'ye sığındığını hatırlatan Müslim, "Eğer Türkler evlerini açmamış olsaydı Kürtler soğuktan ve açlıktan ölürdü. Türk hükümeti ve halkının Kobanililere yaklaşımı çok şerefliydi, bunu tarih böyle kaydedecek" diye konuştu.Müslim, Kobani'nin yönetiminin, kardeşinin başında olduğu 'nin kontrolünde olduğunu anımsatarak, PYD'nin, özellikle son dönemde uluslararası basını iyi kullandığını ifade etti.

"SURİYE'NİN KUZEYİNDEKİ ASIL YAPI PKK'DIR"

Suriye'nin kuzeyinde 15 siyasi parti olmasına rağmen PYD'nin uluslararası arenada Kürtleri temsil ettiğine dikkati çeken Müslim, Suriye'de bir Kürt devleti kurulması yönündeki görüşlerini ise şöyle açıkladı:

"Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt devletinin inşası şimdilik uzak görülüyor. Şu anda Kürt devleti kurulması için bir yapı yok. Sadece kantonlar yerel yönetimlerle idare ediyorlar. Suriye'nin kuzeyindeki asıl yapı terör örgütü 'dır. PYD ve YPG, PKK'nın yan dallarıdır. PYD'yi PKK kurdu ve YPG de PYD'nin silahlı koludur."

YİNE SIRTINI PYD'YE YASLADI

Müslim, PYD'nin, Suriye'deki Kürtlerin yüzde 10'luk bir bölümünü temsil ettiğinin altını çizdi.Suriye'deki Kürt bölgelerinde demokrasinin sadece isminin kullanıldığını anlatan Müslim, "PYD'nin güçlü olmasının sebebi ellerinde silahlarının olmasıdır. Kendilerine muhalif olanları tutukluyor ve karşılarına farklı bir görüşle çıkılmasını da istemiyorlar" şeklinde konuştu.

ANKARA İLE PENTAGON ARASI PYD RESTLEŞMESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkler kapısını açmasaydı Kürtler ölürdü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN