Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan ler için saat ve sandık ayarı

Giriş Tarihi: 20.10.2015 19:19
YSK'dan gurbetçiler için saat ve sandık ayarı

Seçim ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Yıldız Seferinoğlu’nun 'ya sunduğu, yurt dışında oy kullanma işlemlerinin kolaylaştırılması için yeni sandık ve oy verme yeri kurulması ile oy verme saatlerinin uzatılması talebi kabul edildi.

SAAT 21:00'E KADAR OY KULLANILABİLECEK

Yurtdışında yaşayan vatandaşların daha kolay oy kullanabilmesi için 'nin toplantıdaki talebi üzerine kabinlerin arttırılması ve oy kullanma işinin haftasonu saat 09.00'da başlayıp akşam 21.00'a kadar sürdürülmesine karar verdi.

TEKLİF AK PARTİ'DEN


Edinilen bilgiye göre AK Parti Seçim ve Koordinasyon Merkezi Başkanı Yıldız Seferinoğlu'nun 'ya sunduğu, yurt dışında oy kullanma işlemlerinin kolaylaştırılması için yeni sandık ve oy verme yeri kurulması ile oy verme saatlerinin uzatılması talebi kabul edildi. lerin daha rahat oy kullanabilmeleri için AK Parti'nin talebiyle YSK, yurtdışında yaşayan vatandaşlar için kabinlerin arttırılması ve oy kullanma işinin haftasonu saat 09.00'da başlayıp akşam 21.00'a kadar sürdürülmesine karar verdi.

25 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK

Yurtdışında 8 Ekim'de başlayan oy verme işlemi, 25 Ekim'e kadar devam edecek. Alınan yeni kararla, gurbetçiler kendileri için sayısı arttırılacak kabinlerle sandıklara daha kolay ulaşacak. 25 Ekim'de son bulacak oy kullanma işlemini kolaylaştırmak için oluşacak yoğunluk nedeniyle uzun kuyrukların da önüne geçilmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK'dan gurbetçiler için saat ve sandık ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN