Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İran âşığı CHP'li vekil

AK Partililere ve devlet görevlilerine 'Acem uşağı' diyen 'İran hayranı' CHP'li Eren Erdem İran İstanbul Başkonsolosluğu'nun düzenlediği gazeteci ziyaretlerinin organizatörü çıktı

Giriş Tarihi: 23.10.2015
İran âşığı CHP'li vekil
"Eğer İran ileTürkiye karşı karşıya gelirse İran safında olurum! İran düşerse, bütün doğu düşer" tweetiyle gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in, İran'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nun organizasyonuyla İran'a gazeteci götürdüğü ortaya çıktı.

İRAN'A GÖTÜRÜLEN GAZETECİLER
Gerek 17-25 Aralık sürecinde gerekse de Karşı gazetesindeki görevi sırasında AK Partililere ve devlet görevlilerine 'Acem uşağı' diyen, Paralel Devlet Yapılanması'nın çizgisinde hareket eden ve AK Partilileri İran bağlantılı gibi gösterme gayretine giren Erdem'in, İran İstanbul Başkonsolosluğu ile irtibatlı olduğu anlaşıldı. Eren Erdem'in İran İstanbul Başkonsolosluğu'nun düzenlediği gazeteci ziyaretlerinin organizatörü olduğu tespit edildi. Masraflarını İran Konsolosluğu Kültür Ataşeliği'nin karşıladığı gezileri Eren Erdem organize etti. Gezilere Fehim Taştekin, Ömer Laçiner, Türker Ertürk, Hüda Kaya, Atilla Fikri Ergun, Mahmut Gök ve İbrahim Varlı'nın katıldığı belirlendi. Ayrıca Can Dündar, Pelin Batu, Ece Temelkuran, Ceyda Karan, Nuray Mert, Ruşen Çakır, Serdar Akinan, Alptekin Dursunoğlu, Hüsnü Mahalli ve Merdan Yanardağ gibi gazetecilerin de İran'a götürülmesinin planlandığı anlaşıldı.

'İLİŞKİLERİMİ AÇIĞA VURMA'
CHP'li Eren Erdem'in, İran Konsolosluğu Kültür Ataşesi Hasan Şabani ile irtibatlı olduğu, ayrıca İran Başkonsolosluğu'nda görevli çeşitli grupları eğitim amaçlı İran'a götürme faaliyetlerinde bulunduğu iddia edilen Hasan Şabani'nin yardımcısı Volkan Çelik ile de yakın ilişki kurduğu belirlendi. Eren Erdem'in eşi Nuray Erdem ile bir görüşmesi sırasında, "Benim Ortadoğu'daki istihbarat servisleri ile diyalogumu açığa vurdurtma" dediği de belirlendi. Eren Erdem'in aynı görüşmede İran'a heyet götüreceğini söylediği ve "Ben turist rehberi miyim, kim kime heyet götürür, ben niye heyet götüreyim. Babanın eşeği mi ödüyor Rebeze'nin kirasını, yaptığımız işleri kim finanse ediyor hiç düşünmüyor musun bunları? Eylem örgütlüyoruz be, bunları kim organize ediyor, kim finanse ediyor? Rebeze'nin aylık masrafı 5000 dolar. Bunları neden eşeliyorsun. İlla seni alıp götürüp penceresiz odalardaki oval masaların başına mı oturtacağım" dediği tespit edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran âşığı CHP'li vekil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN