Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PYD-YPG-PKK ilişkisi açık

Giriş Tarihi: 23.10.2015
PYD-YPG-PKK ilişkisi açık
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında Suriye'de yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı. Yapılan değerlendirmeler özetle şöyle:
PKK-PYD-YPG İLİŞKİSİ: Yurtiçinde etkisiz hale getirilen bazı teröristlerin üzerinden Suriye'den yurda sokulan ABD silahları çıktı. ABD'nin bu silahları DAEŞ'le mücadele kapsamında PYD'ye verdiği biliniyor. YPG bu silahları PKK'ya iletti. Ayrıca Suriye'deki YPG unsurları ülkemize sızarak PKK saflarında terör saldırısı gerçekleştirdi. Önlem alınmalı.
PYD ETNİK TEMİZLİK YAPACAK: PYD bir geçiş hükümeti kurulmadan önce alan kazanma arayışına girdi. Suriye'nin kuzeyindeki yeni kanton ilanı bunun işareti. PYD aynı zamanda Fırat'ın batısına geçerek Cerablus'u almaya kalkışabilir. Etnik temizliği Cerablus'ta da uygulayabilir. Bu Türkiye için yeni göç dalgası ve güvenlik sorunu yaratır. PYD'nin bu tutumu engellenmeli.

MUHABERAT KAMPLARDA: Suriyelilerin kaldığı kamplara Suriye gizli servisi Muhaberat'ın eleman sızdırdığı tespit edildi. Esad'ın ajanları kampları bir üs olarak kullanmaya çalışıyor. Kamplar terör örgütlerinden arındırılmış bölgeye taşınmalı.

MGK TOPLANTISI SONA ERDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD-YPG-PKK ilişkisi açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN