Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizi koalisyona muhtaç etmeyin

Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir'de halka seslendi: Allah, bizi 1 Kasım'dan sonra koalisyona da muhtaç etmesin. Ne olur beni bir daha Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli ile muhatap etmeyin

Bizi koalisyona muhtaç etmeyin
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım genel seçimleri öncesi gerçekleştirdiği İzmir ziyaretinin ikinci gününde Ödemiş İlçesi'nde halka seslendi. 1 Kasım seçimleri için destek isteyen Başbakan Davutoğlu, "Allah, bizi 1 Kasım'dan sonra koalisyona da muhtaç etmesin. Mührünüzü öyle sağlam basın ki, eşinizi, çocuğunuzu, komşunuzu, öyle sağlam götürün ki sandığa, ne olur beni bir daha Kılıçdaroğlu, Bahçeli ile muhatap etmeyin" dedi. İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır başları:

İSTİKAMET BELLİ

İstikamet, menzil belli. 1 Kasım'da tek başına iş başına demeye geliyoruz. İzmir'de farklı bir seçim tablosuyla karşı karşıya olacağız. Türkiye bir kez daha güven diyecek istikrar diyecek. Bir kez daha kaosa hayır diyecek. 1 Kasım'da Türkiye kazanacak, İzmir kazacak, demokrasimiz, ekonomimiz kazanacak.

AK PARTİLİ ADAYLARA BOMBALI TUZAK


MUHTAÇ ETMEYİN


Allah bizi 1 Kasım'dan sonra koalisyona da muhtaç etmesin. Mührünüzü öyle sağlam basın ki, eşinizi, çocuğunuzu, komşunuzu, öyle sağlam götürün ki sandığa, ne olur beni bir daha Kılıçdaroğlu'yla Bahçeli ile muhatap etmeyin. Kılıçdaroğlu, bırakın hükümet kurmak gibi ciddi bir şeyi, terörle mücadelede baş başa görüştüğümüzdeki sırları bile saklamayacak kadar ciddiyetsiz davrandı. Bahçeli'yle muhatap etmeyin. Bahçeli'yle bir daha görüşüp hayır demesine muhatap etmeyin. 1 Kasım'da tek başına iktidara getirecek misiniz?

'HAYIR' ELEŞTİRİSİ

Milletimiz, 'yan yana gelin birlik yapın', 'Koalisyon yapın' dedi. Ak Parti, iktidar olmasın diye. Kılıçdaroğlu, gitti Bahçeli'ye başbakanlık teklif etti. Başbakanlığı millet verir, millet. Sayın Bahçeli'nin, bu güne kadar millet yararına evet dediğini gördünüz mü? Hep hayır diyor. Gittik konuştuk, kendisiyle, 'bu memleket dümensiz kalmasın' dedik. 'Hayır' dedi. 'Bir seçim hükümeti kuralım' dedik, 'hayır' dedi. 'Biz seçime gidelim, azınlık hükümeti kuralım' dedik, 'hayır' dedi. 'Birlikte mecliste seçim kararı alalım' dedik, 'hayır' dedi. Çok açık, korkuyorlar bunlar, korkuyorlar. Seçim meydanına çıkmaktan koruyorlar.

MEYDANLARI BIRAKMADIK


Meydanları kimseye bırakmadık. Meydanlarda, milletimizle buluşan tek parti, tek lider biziz. Allah bizimleyse, millet bizimleyse ne gam? 1 Kasım'da bu mesele, memleket meselesi. Türkiye'nin istikrarı, geleceği için Ak Parti diyecek misiniz? 1 Kasım'da sandıklardan Ak Parti demeye var mısınız? Ödemiş ilim diyarıdır, kültür diyarı, sanatçı diyarıdır. İşte Ödemiş, her şeyin güzelini yapar, sanatın da, ilmin de, tarımın da, meyveciliğin de en güzelini yapar. Allah Ödemiş'i aziz eylesin. İzmir'i aziz eylesin. Türkiye'yi aziz eylesin. Allah bir daha bizi namerde muhtaç etmesin. 1 Kasım'da tek başına iktidar demeyi nasip etsin.

'GENÇLERİ HAYATA ÇAĞIRIYORUZ'

İzmir'in ardında Adana'da halka seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu özellikle girişimci gençlere yönelik projelerini sıraladı;
İş bulan her gencin maaşını 1 yıl biz ödeyeceğiz.
Projesi olan gence karşılıksız, 50 bin TL vereceğiz.
Onlar gençleri anlamaz, yürekleriyle bakmazlar, gençleri dağlara gönderirler. Biz ise gençlere hayata, muhabbete çağırıyoruz.
Anne babanız çeyiz hesabı açtırmışsa, o hesabın yüzde 20'si kadar desteği biz veriyoruz.
İlk kez ev almak için biriktirilen peşinatın yüzde 25'nin yüzde 15'ini biz vereceğiz.
Asgari ücreti 1 Kasım'dan sonra bin 300 TL'ye çıkaracağız.
Ayda 240 TL'ye, asgari ücretli ve emeklilerimizi ev sahibi yapacağız.
Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz.
Esnafa 30 bin TL faizsiz kredi.
Bütün emeklilerimize ayda 100 TL ek ödeme yapacağız.

SELFİE ÇEKTİRDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasından sonra yine alanı dolduranlarla selfie de çektirdi, Ödemiş Belediyesi'ni ziyaret ettikten sonra ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi koalisyona muhtaç etmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN