Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk kez konuştu

Giriş Tarihi: 27.10.2015 16:17 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015 20:06
Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koza-İpek'e yapılan operasyonlarla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan isim vermeden, kayyum atanan İpek - Koza Holding için " Terör örgütlerine destek veren kurumlarla mücadele edilecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bazı kanaat önderlerini kabulünde, terörü hortlatmaya çalışanlar olmasına rağmen, 1990'lardaki meşum günlere geri dönülmesine asla fırsat verilmeyeceğini söylediği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelen 67 kanaat önderiyle bir araya geldi.

BAŞSAVCILIKTAN BOMBA İPEK AÇIKLAMASI

13 YILDA YAŞANAN SESSİZ DEVRİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuklara hitaben yaptığı konuşmada, istişarenin önemine değinerek, sorunları bölge sakinlerinden bizzat dinlemeyi amaçladığını belirterek, Türkiye'de son 13 yılda yaşanan sessiz devrimin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de somut bir şekilde hissedildiğini vurguladı.

"Demokratik Açılım", "Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi" ve "Çözüm Süreci" adı altında gerçekleştirilmiş çalışmaların, birlik ve beraberlik içinde kardeşliği perçinlemeyi hedeflediğine işaret eden Erdoğan, Batı ile Doğu'nun bütünleşmesini istemeyen kesimlerin, söz konusu olumlu gelişmelerden rahatsız olduklarını kaydetti.

KOZA İPEK GRUBU'NUN ÖNÜNDE PARALEL ZORBALIK!

MEŞUM GÜNLERE GERİ DÖNÜLMEYECEK

Erdoğan, terörü hortlatmaya çalışanlar olmasına rağmen, 1990'lardaki meşum günlere geri dönülmesine asla fırsat verilmeyeceğini de belirtti.

Terörle ve kirli odaklarla hukuk çerçevesinde mücadelenin süreceğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölge halkının manzarayı net olarak gördüğünü ifade etti.

SADECE DEVLETİN MESELESİ DEĞİL...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüyle ve onun güdümündeki yapılarla mücadelenin sadece devletin, hükümetin ve güvenlik güçlerinin meselesi olmadığına dikkati çekerek, bu sorunla mücadelede, bölge insanlarının duyarlılığının ve azminin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Erdoğan'ın, konuşmasının ardından, bölgeden gelen kanaat önderlerinin görüş ve değerlendirmelerini de dinlediği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen salı günü de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 16 ilden 61 kanaat önderiyle Beştepe'de bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca, bölgedeki durum hakkında çeşitli kanaat önderlerinden doğrudan bilgi edinmeyi amaçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bu tür toplantılara önümüzdeki süreçte de devam edeceği belirtildi.

KOZA-İPEK HOLDİNG NEDEN KAYYUMA DEVREDİLDİ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Koza-İpek hakkında ilk kez konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN