Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Portakal Türkiye'yi kabile devleti zannetti

Kayyum atanan Koza Holding'e sahip çıkan FOX TV sunucusu Fatih Portakal, İngiltere'de kendi patronu Murdoch'ın kanallarının telekulak nedeniyle uydudan atıldığını ise görmezden geldi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Fatih Portakal Türkiye'yi kabile devleti zannetti
Fox TV sunucusu Fatih Portakal, terör finansörü Koza Holding'e sahip çıktı. Bazı medya kuruluşlarının kayyuma devredilmesini sunduğu haber bültenlerinde eleştiren Portakal, aynı uygulamanın İngiltere'de kendi patronuna ait kanala yapılmasını ise görmezden geldi. Telekulak skandalı nedeniyle Murdoch'a ait kanalların uydudan atılmasına ses çıkaramayan Portakal'ın, Türkiye'yi adeta kabile devleti gibi görmesi tepkilere neden oldu. Kayyuma devredilen Koza-İpek Holding'e ait medya kuruluşları için kara propaganda yapan Fox TV ana haber sunucusu Fatih Portakal'ın patronu Murdoch'ın İngiltere'de TV kanallarının uydudan atıldığı, medyasının kayyuma devredildiği ortaya çıktı. Fox TV'nin patronu olan Murdoch grubunun TV kanalları İngiltere'de telekulak skandalı nedeniyle uydudan atıldı.

CAMERON SAVAŞ AÇTI

2011'de Türkiye'deki FETÖ medyası gibi bir telekulak skandalına karışan Rupert Murdoch'ın gazeteleri ve televizyon kanalları hakkında İngiltere'de büyük bir soruşturma başlatıldı. Bu soruşturma sırasında Murdoch medyasına savaş açan İngiltere Başbakan'ı Cameron, kameralar karşısında Murdoch'ı açık açık uyararak bir daha İngiltere sınırları içinde hiçbir TV kanalının hissesini satın almasına izin vermeyeceklerini duyurdu. Rupert Murdoch'ın Sun gazetesi hakkında dava açılırken 2 televizyon kanalı uydudan atıldı. Dahası İngiltere'de herhangi medya kuruluşuna hissedar olmasına, ulusal güvenlik kapsamında izin verilmedi. İngiltere'de önceki gün milletvekillerinden oluşan bir komisyonun medya devi Rupert Murdoch'ın kendi şirketlerini yönetme yeterliliğine sahip olmadığını belirten bir rapor yayımlaması gündeme bomba gibi düştü. Ardından Fatih Portakal'ın patronunun İngiltere'de faaliyet gösteren medyasının yönetimi kayyuma devredildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Portakal Türkiye'yi kabile devleti zannetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN