Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’den sonra Doğan’da da “U Dönüşü”

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti'nin yaptığı iyi şeyleri görmezden geldiğini itiraf etti.

Giriş Tarihi: 3.11.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 3.11.2015 13:38
FETÖ’den sonra Doğan’da da “U Dönüşü”

Düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Katil' diyen, her yazısında AK Parti'ye küfürler yağdıran Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında adeta itirafta bulundu. Özkök bundan sonra yazılarında AK Parti'nin yaptığı iyi şeyleri de yazacağını kendi tabiriyle fabrika ayarlarına döndüğünü söyledi.

İste Özkök'ün o yazısından bir bölüm:

Hayatım boyunca hep şuna inandım: Demokratik bir ülkede iktidar yanlısı olmak ne kadar şerefli ve meşru bir şeyse, iktidarı eleştirmek de o kadar şerefli ve meşru bir iştir.

* * * Son yıllarda, gördüğüm yanlışlıklar ve haksızlıklar nedeniyle, AKP'ye eleştirel bir mesafede durdum. Bu görüşüm hâlâ da değişmedi. Ama eskiden sahip olduğum, ne yazık ki sonradan kaybettiğim bir özelliğimi de tekrar kazanacağım.

KIBRIS'I YAZMAYA ELİM GİTMEDİ

İktidar iyi bir şey yaptığı zaman, bütün kalbimle destekleyeceğim. Mesela, Kıbrıs'a su götüren hatlar açıldığında, bir vatandaş olarak o gururu ve sevinci benim de hissetmem ve yaşamam gerekirdi. Ne yazık ki elim yazmaya gitmedi... Artık gidecek...

"FABRİKA AYARLARINA DÖNÜYORUM"

Yani kıvırtmıyorum. AKP, 7 Haziran'dan sonra "fabrika ayarlarına dönme" kararı almıştı. Benim yaptığım da bu. Çok yorulduk, bu sözlere güvenmek istiyoruz.

Yok Öyle Sıvışmak Ertuğrulcum!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’den sonra Doğan’da da “U Dönüşü”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN