Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O bilirkişi ilk kez konuştu

Giriş Tarihi: 4.11.2015 17:32 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 17:50
O bilirkişi ilk kez konuştu

Holding'e yönelik soruşturma için hazırlayan Prof. Dr. Çomaklı, "Hukuka uygun bilirkişi raporu, şahsım üzerinden algı operasyonu ile itibarsızlaştırmak istenmektedir" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Holding'e ilişkin soruşturma dosyası kapsamında bilirkişi olarak görevlendirilen , yaptığı açıklamada, "bazı medya kuruluşlarınca maksatlı olarak hakkında çıkarılan haksız ve ağır iftiralar nedeniyle açıklama yapma lüzumu doğduğunu" bildirdi.

AFTEDİLEN İDDİALAR GERÇEK DIŞI

"Ağır ceza mahkemesinde görülen bir davada tanık olarak ifade vermiş olmama rağmen, maksatlı şekilde alçakça bir iftira ile sanki dolandırıcılıktan hüküm giymiş ve tutuklanmışım gibi gösterilerek adli sicil kaydımın bozuk olduğu izlenimi verilmektedir.

KOZA İPEK GRUBU'NUN ÖNÜNDE PARALEL ZORBALIK!

Öncelikle belirtmem gerekir ki hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir şekilde, hiçbir suçlama nedeni ile hüküm giymedim ve tutuklanmadım. İleri sürülen dosyalarda tanık olduğumdan bahsedilmemiş, tamamen gerçek dışı iftiralarla saldırıda bulunulmuş ve bilirkişilik yapamayacağım ileri sürülmüştür.

BİLİRKİŞİ RAPORU TAMAMEN HUKUKA UYGUN

Kaldı ki şahsımla hiçbir ilgisi olmamakla beraber, iddialara neden olan bu dosyanın da Yargıtay sürecinde bozulduğu ve zaman aşımından ortadan kaldırıldığı görülmektedir."

Bilirkişilik yapması konusunda hukuki bir engel bulunmadığını ifade eden Çomaklı, "Tamamen bağımsız ve talimatsız, hukuka uygun olarak hazırlamış olduğumuz şahsım üzerinden algı operasyonu ile karalanmak ve itibarsızlaştırmak istenmektedir.

'SUÇ DUYURUSU VE TAZMİNAT DAVALARI AÇACAĞIM'

Şahsıma ait adli sicil kaydında herhangi bir hüküm giymişliğim veya ceza almışlığım olmadığı gibi aynı zamanda 'adli sicil arşiv kaydım' dahi bulunmamaktadır" dedi.

KOZA İPEK HOLDİNG'E BİR SORUŞTURMA DAHA

Prof. Dr. Çomaklı, hakkındaki iftiralarla ilgili suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davaları açacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O bilirkişi ilk kez konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN