FETÖ Medyasında deşifre paniği

Zaman gazetesi, şişirme rakamlarla 104 bin olarak gösterilen Bugün gazetesinin tirajının 5 bin 600'e, Millet gazetesinin ise 47 binden 15 bine düştüğünü yazdı. FETÖ'nün baş tetikçisi Zaman, hayali satış ve 'yumurta kolisi' olan gazeteler hariç tutulduğunda, FETÖ Medyasındaki gerçek tirajların 5-15 bin dolaylarında olduğu gizlendi.

Giriş Tarihi: 8.11.2015 13:06 Güncelleme Tarihi: 8.11.2015 16:35
FETÖ Medyasında deşifre paniği

Şişirme tirajlarla gazetelerinin çok sattığı yalanını dillendiren FETÖ Medyası, İpek Medya Grubu'na kayyum atanmasıyla birlikte adete deşifre oldu. Bugün ve Millet gazetesinin, kayyumun göreve gelmesi ile birlikte iflasa sürüklendiğini iddia eden Zaman gazetesi dün yayınladığı haberinde ''İpek medyada tiraj ve reytinler dibe vurdu" ifadelerini kullandı. 104 bin olarak gösterilen Bugün gazetesinin tirajının 5 bin 600'e, 47 bin tirajda olan Millet gazetesinin 15 bine düştüğünü yazan Zaman, 'yumurta kolisi' olan gazetelerin hariçte tutulduğunda gerçek tirajın 5-15 bin dolayında olduğunu gizleme yoluna gitti.

TİRAJ SAHTEKARLIĞI ORAYA ÇIKTI

Zaman gazetesinde dün "Kayyum, el koyduğu gazete ve TV'leri iflasa sürüklüyor" başlığıyla yayınlanan haberde, Bugün gazetesinin tirajının 5 bin 600'e, 47 bin tirajda olan Millet gazetesinin 15 bine düştüğü belirtildi. Bugün ve Millet'in korsan satış ve 'yumurta kolisi' yapılarak şişirilen sözde traj rakamlarının esas kabul eden Zaman gazetesinin, kayyumdan sonra asıl rakamların ortaya çıkmasını 'tiraj düşmesi' olarak yorumlası dikkat çekti.

SIRA ZAMAN'A GELECEK Mİ?

Kayyum'a 'iflas' iftirası atan Zaman gazetesinin 600 bin olarak görünen tiraj rakamının gerçek oranının ne olduğu ise yeniden merak konusu oldu. Bilindiği gibi Zaman'ın tirajını denetleyen Basın İlan Kurumu, gazeteye abone olduğu bildirilen kişilerin karşılığı bulunmadığı gerekçesiyle Zaman'a ilan kesme cezası vermiş ve Zaman'ı "50 binin altında satan gazeteler" listesine dahil etmiştiKaynak:Yeni Akit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ Medyasında deşifre paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN