Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dağılıyor: Hipnozdan uyandılar

İşadamlarından topladığı paraları Koza İpek’te altın geliri gibi gösteren, üst düzey yöneticileri yurt dışına kaçan, seçimlerde HDP’ye oy isteyen ’nün yıllarca hipnotize ettiği insanlar himmeti de kesti, hürmeti de.

Giriş Tarihi: 9.11.2015 11:30 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 05:22
FETÖ dağılıyor: Hipnozdan uyandılar
Devletin, emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri, MİT, yargı, eğitim gibi önemli unsurlarına sızan, Balyoz ve Ergenekon gibi davaları başlatan; güçlendikçe 17-25 Aralık darbe girişimiyle AK Parti hükümetini yıkmaya çalışan, iş adamlarından himmet adı altında milyonlarca dolar toplayan terör örgütü 'ye yönelik operasyonlar devam ediyor.

HATADAN DÖNDÜLER

Üst üste yapılan operasyonlarla devletteki bağları kesilen FETÖ'nün ülke, yargı, emniyet ve medya imamı gibi üst düzey yöneticileri ile hakim ve savcıları çareyi yurt dışına kaçmakta buldu. 2014'teki yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 7 Haziran'daki genel seçimde, FETÖ'nün üst yönetiminin isteğiyle HDP'ye oy veren taban, 1 Kasım'da aynı hataya düşmedi.

OYUN BOZULDU

FETÖ'yü Hizmet Hareketi olarak bilen taban, FETÖ'nün son seçimde de terör örgütü PKK'nın hamisi HDP'ye oy toplama girişimine AK Parti'nin yanında durarak yanıt verdi.

PARA VERMİYORLAR

25 yıl boyunca FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in en yakınındaki isimlerden biri olan Profesör , "Üst yönetimin yurt dışına kaçtığını gören taban, 'Bunlar gidiyor biz buradayız' demeye başladı. Gördüler ki, verdikleri himmet paraları Koza İpek de dahil birileri için zenginlik kaynağı olmuş. Bu seçimde AK Parti'ye yöneldiler" dedi. FETÖ'ye yönelik operasyon ve soruşturmaların çok önemli olduğunu anlatan Keleş, "Allah, toplumsal iradeyi Cumhurbaşkanı ve hükümetten yana tecelli ettirdi. Böylece FETÖ'nün tüm hesap ve dengeleri bozuldu. Onlar bu toplumsal desteği öngörmüyordu; bu nedenle tüm manipülasyonları boşa çıktı" diye konuştu.

GERÇEĞİ GÖRDÜLER

Tabandaki entelektüel seviyesi yüksek olanların gerçeği görmezden gelemediğini anlatan Keleş, "Nitekim Boydak Holding'in son açıklaması bu yöndedir. Taban artık diyor ki; 'Hocam himmeti de kesiyoruz, hürmeti de.' Bu çok önemli bir gelişme. İnsanlar yıllarca hipnotize edilmiş gibiydi ama artık uyandılar ve gerçeği gördüler" ifadesini kullandı. Profesör Keleş, daha önce yaptığı açıklamada da himmet paralarının yüzde 15'in Gülen'in kasasına gittiğini söylemişti.

Belgeler gizli değilmiş!

İzmir merkezli 18 ilde terör örgütü FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevkedilen 36 kişinin sorgusu devam ediyor. Fethullah Gülen'in 'Kırık Testi' kitabından hareketle 'Testi' adının verildiği tespit edilen 'casusluk soruşturması' ile ilgili aralarında vali, vali yardımcısı, emniyet müdürlerinin de bulunduğu 49 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılardan Mülkiye Başmüfettişi Ferda İleri, Ahmet Kaya, Sadık Altunkaynak'ın, ifadelerinde, casusluk soruşturması sırasında kendilerine gönderilen delil niteliğindeki 160 belge için, 'Gizli değil, casuslukla ilgisi yoktur' tespitinde bulunduklarını söyledikleri öğrenildi.

Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ dağılıyor: Hipnozdan uyandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN