Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nün yeni bedduasının sebebi ne?

Fethullahçı Terör ü'nün elebaşısı üçüncü bedduasıyla gündemde. Peki Gülen'i bu kadar çıldırtan yeni durum ne? Örgüt içinde neler oluyor?

Giriş Tarihi: 9.11.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 23:53
FETÖ'nün yeni bedduasının sebebi ne?
'in üçüncü bedduasında ağzını iyice bozması konuşulurken, 24 TV'de Esas Mesele programında yorumcular beddua hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

"KENDİSİNİ DÜŞÜRDÜĞÜ YORUMA BAK"

"bunu nasıl yorumlaycaksın, kendisini düşürdüğü duruma bak. Bırak din adamını, normal medeni bir insana bu yakışır mı? Gübre olsunlar falan" derken, Gülen'in beddua içinde zikrettiği "Pers terör ü" ifadesiyle hükümeti kastettiğini ifade etti. Kekeç, "mazallah 17-25 başarılı olsaydı bu Selam Tevhid dosyasını devreye sokacaklarıdı, burada gördüğün herkesi toparlayıp götüreceklerdi" dedi.

SON BEDDUANIN SEBEBİ NE?

ise, bedduanın nedenini anlatarak örgüt içinde çok ciddi olayların yaşandığını, bir takım planlar peşinde olunduğunu söyledi.

Kelkitlioğlu konuyla ilgili şöyle konuştu: Şu anda "Amerika'dan çıktığımda hangi ülkeye yerleşirim"in planları yapılıyor.Bunun nedenleri var.
Birincisi; Amerika'daki uluslararası hukuk bürosu Amsterdam bunları çok ciddi bir şekilde sallamaya başladı.

"PARALI ASKERLER"İN DESTEĞİ KESİLECEK

İkincisi ise, tamamen Türkiye Cumhuriyeti devletinin girişimleriyle, bunların Kongre'de parayla tututup mektup yazdırdıkları senatörler vasıtasıyla örgüte verilen desteği kesmekle ilgili çok ciddi devlet bazında girişimler var.

FBI OKULLARA YOĞUNLAŞTI

Bir başka madde de, bunların ABD'deki okulların charter school. Tamamı bu şekilde kurulu. FBI bütün soruşturmasını bu charter okullar üzerine yoğunlaştırmış durumda. Burada çok ciddi incelemeler yapıyorlar.

ENDONEZYA PASİAD'I KAPATMA KARARI ALDI

Ayrıca, Güney Afrika'ya yapılan ziyaretler çok etkili oldu. Bunlar, en fazla müslüman nüfusun olduğu Endonezya'da çok ciddi şekilde örgütlü durumdalar. 200'e yakın okulları var burada. PASİAD çatısı altında faaliyet yürütüyor bu okullar. Endonezya şu anda PASİAD'ı kapatma kararı aldı.Bütün bu bedduaların, bela okuma seanslarının sebebi bu.

: ALLAH ŞİFA VERSİN

Bedduayı, Gülen'in psikolojik durumu üzerinden yorumlayan Hilal Kaplan da, "Allah şifa versin" demekle yetindi. Kaplan şunları söyledi: Bir din adamı olarak bilinip, itibarının zirvesinde olup, dünyevi hırslarla her şeyi yaptığı ortaya çıkıp, insanlara kumpaslar kurduğu ortaya çıkıp, itibarı yerle bir olup zelil bir şekilde bu dünyadan ayrılacak Fethullah Gülen. Bu hakikaten psikolojik olarak kendisini yıkmış durumda. Dolayısıyla Allah şifa versin diyorum.

ise, Gülen için "bizim nohutlar Batı'ya gitmiş, leblebi olmuş" deyişini kullanarak şöyle tepki gösterdi:

"Din adamı olarak kendisini topluma tanıtan birisi son sohbetini gübreyle bitirdikten sonra benim bir şey söyleme hakkım yok"

Kaynak:star.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün yeni bedduasının sebebi ne?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN