Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PYD'den PKK'ya silah ve sığınak

Giriş Tarihi: 12.11.2015
PYD'den PKK'ya silah ve sığınak

PKK-PYD işbirliği kanıtlandı: PKK'lıların Amanoslar'a geçişini PYD sağlıyor. Teröristler kış üslenmesini Suriye'de PYD kontrolünde köy evlerinde geçiriyor, silahlarını da PYD veriyor

Terör örgütü PKK ile PYD'nin ilişkisi, istihbarat birimlerince hazırlanan rapora da yansıdı. Son 6 ay içinde 70 kişilik PKK'lı grubun, PYD'nin yardımıyla Hatay üzerinden Amanos Dağları'na geçiş yaptığı saptandı. Yine PKK'lı teröristlerin kış üslenmesini Suriye'de PYD kontrolündeki köy evlerinde geçirdiği belirlendi. Rapora göre PKK'lıların tüm silah, patlayıcı ve mühimmatlarını da yine PYD sağlıyor.

"PYD VE YPG TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"


KÖYLÜ KILIĞINDA GİZLENİYORLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nca hazırlanan istihbarat raporunda PKK ve Suriye'deki uzantısı olan PYD ilişkisi ortaya çıktı. PKK'nın Hatay'ın Amanos Dağları'na geçişlerinde PYD ve onun silahlı kolu YPG'den destek aldığı belirlendi. Rapora göre, Amanoslar'a gönderilecek olan teröristler, Kandil'de silahlı eğitim aldıktan sonra sivil olarak Suriye'nin Halep, Kamışlı, Kobani kentlerine getiriliyor. Burada belli süre PYD'nin tahsis ettiği evlerde barınan teröristler, sınırdan geçiş için uygun zamanı bekliyor. Amanoslar'a geçecek gruplar pikaplarla Türkiye-Hatay sınırının sıfır noktasındaki Afrin'e bağlı Meydana bölgesi ile Firfirik köyüne takviye ediliyor. Sivil köylü görünümüyle burada gizlenen teröristler, bölgeyi çok iyi bilen Suriye vatandaşı PYD'liler tarafından Hatay'a geçiriliyor.
Kandil'deki PKK'lı teröristlerin kış üslenmesini Suriye'nin, Hatay sınırındaki Reco, Meydano, Mabeta, Gaziyan, Bülbüle, Arapliye, Kefirceni, Şerra, Şeyh Hadi, Meydana Semala kasabalarında geçirdiği, buradaki toprak damlı tek veya 2 gözlü evlerde aylarca kaldıkları belirlendi. Teröristlerin Türkiye sınırında keşif ve gözetleme yaptıkları, güvenlik güçlerinin operasyonları nedeniyle sıkışan çok sayıda teröristin de kış üslenmesini daha güvenli olduğu için Suriye sınırındaki kasaba ve köylerde geçirdiği, bahar aylarında ise Hassa üzerinden Amanoslar'a geçiş yaptıkları belirlendi.

DAEŞ'E KARŞI KARA OPERASYONU YORUMU


'DAEŞ'E KARŞI' DEYİP ÖRGÜTE VERDİLER

Ayrıca Suriye'ye silahsız gelen PKK'lıların tüm silah, patlayıcı ve mühimmatlarının PYD tarafından sağlandığı da bildirildi. PYD'nin, "DAEŞ'le savaşıyoruz" diyerek uluslararası güçlerden talep ettiği silahların önemli kısmını Amanoslar'a geçiş yapan PKK'lı teröristlere aktardığı ortaya çıktı. PYD'nin yine Lübnan üzerinden getirdiği silahları da PKK'ya aktardığı öğrenildi.
PKK'nın Amanoslar'a geçirmek için, Hatay sınırına yakın Velikli Köyü bölgesindeki sazlıklar arasına silah yığınağı yaptığı da deşifre edildi. Terör örgütünün Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'yi kapsayan bölgeyi sözde "Güneybatı-Toroslar Eyaleti" diye adlandırdığı öğrenilirken, bu bölgeden örgütün silahlı kanadı HPG'nin sözde askeri konsey üyesi 'Bedrettin Türk' kod adlı İbrahim Şengül ile 'Mazlum Palu' kod adlı İskender Doğruer sorumlu bulunuyor. Bu 2 teröristin bölgedeki toplam 85 teröristten sorumlu oldukları da bildirildi.

DAEŞ MEVZİLERİ VURULDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD'den PKK'ya silah ve sığınak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN