Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silvan ve Silopi'de PKK'ya ağır darbe

Dünkü operasyonlarda 3 polisi şehit eden teröristle, YDG-H Silvan sorumlusu 'Soro' kod adlı Süleyman Güleç'in de aralarında olduğu 6 terörist öldürüldü. Operasyonlarda çok sayıda hendek kapatıldı

Silvan ve Silopi'de PKK'ya ağır darbe
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 5, Şırnak'ın Silopi ilçesinde ise bir terörist ölü ele geçirildi. Silopi'de öldürülen 'Bestan' kod adlı teröristin, önceki gün 3 polisin şehit olduğu uzaktan kumandalı bombalı saldırıyı yaptığı belirlendi. Sokağa çıkma yasağının 10'uncu güne girdiği Silvan'da asker ve polisin ortak operasyonu devam ederken, halk ilçeyi terk etmeye başladı. Silvan'da hendeklerin kapatılması ve terör örgütü mensuplarının yakalanması amacıyla 10 gün önce sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte başlayan operasyonlar devam ediyor. Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinde polisin yanı sıra askerin de desteği ile sürdürülen operasyonlarda, ara sokaklarda silah sesleri yükseliyor. Onlarca iş yeri ve evin zarar gördüğü operasyonlarda, çok sayıda hendek polise ait zırhlı kepçelerle kapatıldı.

SİLVAN'DA NELER OLUYOR?


SİLVAN'DAN GÖÇ
Çatışmalar nedeniyle vatandaşlar ilçeyi terk etmeye devam ediyor. Sokağa çıkmanın yasak olduğu Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinin etrafında konuşlandırılan tanklar ve polis panzerleri mahallelere sızmalara karşı önlem alırken, yüzlerce aile can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle ilçe merkezini terk ediyor. Yasağın sürdüğü 3 mahalleden eşyalarını alamadan çıkan vatandaşlardan bazıları ilçedeki diğer yakınlarının yanına yerleşirken, bazıları da Diyarbakır kent merkezine geldi. Silvan Kaymakamı Murat Kütük, son dönemde yaşanan terör olaylarından dolayı birçok kişinin göç etmek zorunda kaldığını belirterek, vatandaşlara her türlü yardımı ulaştırmak konusunda gerekli çabanın gösterildiğini bildirdi. Silvan'da yapılan operasyonlarda 5 terörist ölü ele geçirilirken, teröristlerden birinin PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H Silvan sorumlusu 'Soro' kod adlı Süleyman Güleç olduğu belirlendi. Güleç'in ilçedeki tüm eylemlerin talimatını verdiği belirlendi.

HDP'DEN SİLVAN ÇARPITMASI!


11 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise Cizre ve Silopi'de 11 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. Silopi'de öldürülen teröristlerden birinin önceki gece 3 polis memurunun şehit olduğu bombalı saldırıyı gerçekleştiren 'Bestan' kod adlı Kadri Senar olduğu belirtildi. Bu arada PKK'nın Silvan'ı bahane ederek ayaklanma çağrılarına karşılık emniyet güçleri tedbirleri artırdı. Diğer taraftan Genelkurmay, Irak sınırından kaçan 10 PKK'lının Şırnak Silopi'de teslim olduğunu açıkladı. Mardin'in Derik ilçesinde ise Diyap Yaşar isimli vatandaş, aracı durdurularak silahla vurularak öldürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silvan ve Silopi'de PKK'ya ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN