Fransa saldırıları Esed'e yarıyor!

Fransa’da bir çok noktada yapılan saldırıyı DAEŞ üstlendi. Suriye konusunda çekinceli davranan Avrupa’ya Fransa üzerinden mesaj verilmeye çalışıldı. Özellikle de Mülteci konusu bu saldırılar sonrası gündeme gelen önemli bir konu.

Giriş Tarihi: 14.11.2015 12:03 Güncelleme Tarihi: 14.11.2015 12:55
Fransa saldırıları Esed'e yarıyor!
Türkiye'nin girişimleriyle Suriyeli mülteci konusunda yumuşamaya başlayan Avrupa'nın bundan sonrası için mülteci konusunda daha sert ve tutucu tavır sergilemesi bekleniyor.


SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun G-20 toplantısı ve Fransa-Türkiye ilişkilerine dikkat çekerek, "G-20'de Esed'in tasfiyesi konuşulacaktı fakat şimdi terör ve saldırılar konuşulacak" dedi.

Altun şöyle devam etti;

Saldırıyı DAEŞ üstlenmiş olsa bile Avrupa'da artan bir ırkçılık var. Bu saldırı sağduyulu insanların savunmalarını, mültecilerin durumunu etkileyecek önemli bir unsur. Bu saldırı sadece mülteci konusu ile bağlantılı değil. Bu, Esed ve Suriye'nin küresel bir sorun olduğunun ortaya çıkışı.

ESED'TEN SKANDAL BENZETME!
Fransa'nın seçilmesi ilginç

Tabi başka bir konu daha var, organize terör saldırısı için Fransa'nın seçilmesi ilginç. Fransa, gerek mülteci konusunda ve Esed konusunda yakın durmuştu.

G-20'nin gündemi değişti

Rusya bile 'Esed'siz Suriye konusunu konuşabiliriz" demişken toplanan G20 toplantısının asıl konusu da Esed'in tasfiyesi olacaktı. DAEŞ bir çok eyleminde olduğu gibi bu eyleminde de Esed rejiminin elini rahatlattı.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa saldırıları Esed'e yarıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN