Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'cü Can Dündar'a protesto

Can Dündar'ın genel yayın yönetmenliğine getirilmesiyle Fetullahçı Terör Örgütü'nün operasyon gazetesine dönüşen Cumhuriyet gazetesi protesto edildi. FETÖ'den verilen sahte belgeleri yayınlayarak ihanet şebekesiyle ortak çalışan Can Dündar'ı okurları protesto etti.

Giriş Tarihi: 15.11.2015 20:45
FETÖ'cü Can Dündar'a protesto
Can Dündar'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Cumhuriyet'in okurları, gazetenin TÜYAP Kitap Fuarı'nda açılan standında basın açıklaması yaparak son zamanlardaki yayın çizgisine tepki gösterdiler.

BİR SÜREDİR GAZETEYİ ALMADIKLARINI SÖYLEDİLER
Açıklamayı grup adına Cumhuriyet Gazetesi Okurları (CUMOK) Koordinatörü Namık Kemal Boya yaptı. Bir süredir cuma günleri hariç Cumhuriyet gazetesi almadıklarını belirten Boya şunları söyledi:

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERİYİZ DİYENLERE HAKARET EDENLER GÖZDE OLDU"
"Ayrımcılığın, liboşluğun, Kürt milliyetçiliği ve Avrupacılığın yandaş ve şampiyonları tam kadro huzurlarınızdadır. İmralı görüşmecileri HDP, PKK, Barzani, Fethullaçı terör örgütü (FETÖ) kaynaklı iddia ve tehditler süslenerek yazı ve fotoğraflarla her gün sofranızdadır. Mustafa Kemal Atatürk' ün adını koyduğu ve cumhuriyeti, devrimleri özellikle aydınlanmayı savunma gibi özel görev verdiği gazetede 'Mustafa Kemal'in askeriyiz' diyenlere hakaret edenler gözdedir.

"ULUSUMUZU AYDINLATAN GAZETE ARTIK YOKTUR"
Özetle İlhan Selçuk ve Yunus Nadi'lerin yönettiği, Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı'nın yazılarıyla, çizgileriyle ulusumuzu aydınlattığı gazete artık yoktur. Bu değişime karşı kararlı bir duruş sergilenmezse, kadronun elinde ne başkalaşım sürecek ne de cumhuriyetin adı kalacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü Can Dündar'a protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN