Türkiye'nin gurur günü

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Türkiye'nin gurur günü
G20 Liderler Zirvesi'nden notlar:

Dünya kamuoyunun gözlerini çevirdiği Antalya'da düzenlenen i dün resmen başladı. Paris saldırısının gündemini belirlediği Zirve, ev sahibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuklarını tek tek karşıladığı tören ile başladı. Erdoğan'ın konukları ile samimi görüntüler verdiği tören ve sonrasında gerçekleşen aile fotoğrafı çekimi sırasında objektiflere uzun süre akıllardan çıkmayacak görüntüler takıldı. Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın yakın diyalogları, Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin'in liderlerden uzak kaldığı anlar Zirve açılışına damga vurdu.

ERDOĞAN TEK TEK KARŞILADI: Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşması ile başlayan Zirve öncesinde Erdoğan konuklarını tek tek karşıladı.

ÖZEL PLATFORMDA BEKLEDİ: Erdoğan, toplantının yapıldığı otelde özel olarak kurulan platformda bekledi.

AYAKÜSTÜ DİYALOGLAR: Erdoğan misafirleri ile ayaküstü konuştu. O konuşmalardan en dikkat çekeni ise Erdoğan ile Almanya Şansölyesi Merkel arasında oldu.

OBAMA'NIN ÇİFTE LİMUZİNİ: Obama her zaman olduğu gibi çifte limuzin ile gelirken, limuzinin birisi son noktadan önce ayrılarak, helikopter alanına geçti.

AİLE FOTOĞRAFINDA BAYRAK HASSASİYETİ: Liderlerin duracağı yerlerin belirlenmesi için zemine ülke bayrakları yerine bu kez ülkelerin isimlerinin yazılı olduğu kağıtlar konuldu.

TARİHE GEÇECEK KARELER: Erdoğan ile Obama'nın karşılıklı jestleri ve son olarak Erdoğan, Obama ve Almanya Şansölyesi Merkel'in konuşmaları günün fotoğraflarını ortaya çıkardı.

PUTİN LİDERLERDEN UZAKTA KALDI

Aile fotoğrafında Erdoğan ile Obama yan yana durdu. Merkel ikilinin hemen arkasında yer alırken, Erdoğan'ın diğer yanında Çin Devlet Başkanı Xinping yer aldı. Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin ise fotoğrafta merkezden biraz uzak kaldı.

KÜLLİYE PERSONELİ TAM KADRO

G20 Liderler Zirvesi kusursuz organizasyonu ile dikkat çekerken, Cumhurbaşkanlığı personeli de tam kadro zirvede görev aldı. Özel kalem ekibinden, protokole, aşçılardan garsonlara, şoförlere kadar tüm personel Antalya'da görev aldı.

ERDOĞAN ÇALIŞMA YEMEĞİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen "Kalkınma ve İklim Değişikliği' konulu çalışma yemeğine katıldı. Regnum Otel'de, G20 ülke liderlerinin katılımıyla gerçekleşen çalışma yemeğine ev sahipliği yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 G20 Zirvesi'nin lideri ve yöneticisi olarak bir konuşma yaptı. Çalışma yemeğinde; "küresel ve sürdürülebilir kalkınma" ile "iklim değişikliği" konularında liderler de söz alarak düşünce ve tekliflerini diğer üyelerle paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin gurur günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN