Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ele verir talkını kendi yutar salkımı!

Paralel yapının sesi medya kuruluşları "basına özgürlük" derken Fetullah Gülen'in avukatları 8 ayda RTÜK'e 100'e yakın şikâyette bulundu!

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Ele verir talkını kendi yutar salkımı!
GÜLEN'DEN RTÜK'E 'KAPATMA' ÖNERİSİ
Paralel yapının sesi medya kuruluşları "basına özgürlük" diye veryansın ederken Fetullah Gülen'in hukukçuları "bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" dedirtti. Gülen'in avukatlarının son 8 ayda paralel yapının tartışıldığı programlar için RTÜK'e 100'e yakın şikâyet başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

YASAKÇI ZİHNİYETİN SON MARİFETİ

Hakkaniyet Hukuk Bürosu aracılığıyla Gülen'in vekili avukat Nurullah Albayrak tarafından yapılan son başvurulardan biri de aHaber'de yayımlanan "Söz Teması" için oldu. RTÜK raporunda 31 Ağustos'ta yayımlanan programa katılan konukların sarf ettiği cümlelerin "ifade özgürlüğü" kapsamında olduğu belirtilirken, Gülen'in de kendi yayın mecralarında düşüncelerini rahatça ifade edebilecek imkânlara sahip olduğuna dikkat çekildi. Aynı hukuk bürosu yine aHaber'de yayımlanan "Memleket Meselesi" ve "Birlikte Bakalım" adlı programları da aynı gerekçelerle şikâyet etti. Gülen'in avukatları tarafından son 8 ayda RTÜK'e 100'e yakın bu kapsatma başvuru yapıldığı öğrenildi. Şikâyetlerde genel olarak aHaber'e yayın durdurma ve para cezaları verilmesi istendi.

HANİ ÖZGÜR MEDYA?

Gülen'in avukatı tarafından RTÜK'e yapılan başvurular, bir yandan "ifade özgürlüğü yok" diye yakınılırken, öte yanda medya kanallarına ceza verilmesi ve kendileri aleyhine yayın yapanların sindirilmesi için savaşıldığını ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ele verir talkını kendi yutar salkımı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN