Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gönüllü Askerlik Duyurusu hakkında merak edilen detaylar 19 Kasım 2015 Perşembe tarihli haberimizdedir.Türk Silahlı Kuvvetleri gönüllü askerlik yani sözleşmeli er başvurusu nasıl yapılır? Başvuru koşulları ve başvuru yeri.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 12:17
Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Türk Silahlı Kuvvetleri gönüllü askerler yani sözleşmeli er alımı başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli erler 10 sene görev yapacak ve 2 bin TL maaş alacaklar.Bekarlardan seçilen sözleşmeli erler yani gönüllü askerler ülkemizde yapılması planlanan profesyonel ordunun temellerini oluşturacaklar. Toplamda 3 ila 10 sene arasında görev süresi olacak sözleşmeli erler, şayet 10 seneyi doldurmaları halinde ise 60 Bin TL ikramiye alabilecekler. Sözleşmeli er yada gönüllü askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gönüllü askerlik başvuruları Türk Silahlı Kuvvetleri resmi web adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.Bunun için öncelikle aşağıda bulunan gönüllü askerlik başvurusu yani paralı askerlik başvurusu bağlantı adresine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan formda yer alan T.C. kimlik numarası, isim, soyisim gibi alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekiyor. Bunun gibi 8 adımlık formda bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayıp göndereceksiniz.

Sözleşmeli erlik için başvurular nasıl yapılmaktadır?

Sözleşmeli er temini kapsamında başvurular sadece her temin döneminde www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ (internet) adresinde yayımlanan çevirim içi
(online) başvuru formu doldurularak yapılmaktadır.

Bunun dışında (posta veya belgegeçer yoluyla CV, dilekçe vb.) başvurular kabul edilmemektedir.

Sözleşmeli er başvurusunda öğrenim şartı nedir?

En az ilköğretim (ortaokul) mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli er başvurusunda yaş şartı nedir?

Müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak şartı aranmaktadır.

Sözleşmeli er başvurusunda askerlik şartı nedir?

- Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlamış olmak,
- Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olmak şartları aranmaktadır.

Askerlik hizmetinin bitiminde teskere bırakarak sözleşmeli er olunabiliyor mu?

Teskere bırakarak askerde kalma şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır.

Sözleşmeli erliğe ön başvuru yapan adaylar ön başvuru sonuçlarını (seçim aşaması sınav çağrılarını) nasıl öğrenebilmektedir?

Sözleşmeli er ön başvuru sonuçlarının hangi tarihte yayımlanacağı başvuru kılavuzu faaliyet takviminde belirtilmektedir. Ön başvuru sonuçları belirtilen tarihlerde www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx adresinde yayımlanmaktadır. Ayrıca adayların cep telefonlarına SMS (kısa mesaj) ve elektronik posta adreslerine (e-posta) mail olarak bilgilendirme yapılabilmektedir.

Sözleşmeli er seçim aşaması sınavları hangi aşamalardan oluşmaktadır?

Sözleşmeli er seçim aşaması sınavları aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır:

a. Başvuru evraklarının incelenmesi/kayıt kabul faaliyetleri,
b. Ön sağlık muayenesi,
c. Fiziki yeterlilik testi (FYT),
ç. Mülakat,
d. Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri. (Ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olan adaylar içindir.)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN