Hüseyin Aygün yargılanıyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan eski CHP eski Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün yargılanmasına başlandı. Aygün, hakim karşısında elinde savunma kağıtları ile ettiği iftira ve hakaretlerin hesabını verdi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 15:17 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 18:22
Hüseyin Aygün yargılanıyor!
Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Aygün ve avukatları ile şikayetçi Muhsin Özyar'ın avukatları ve bazı CHP milletvekillileri katıldı. Duruşmada, Özyar'ın, Aygün hakkında sosyal paylaşım sitesinde Başbakan Davutoğlu'na yönelik paylaşımları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduğu, bunun üzerine "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçlarından dava açıldığı hatırlatıldı.

Savunmasında Özyar'ın eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın akrabası olduğunu iddia eden Aygün, şunları kaydetti:
"Dava dosyasındaki Davutoğlu'yla ilgili ifadenin hakaret olarak kabulü mümkün değildir. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 7 Ağustos 2014'teki konuşması, Mehmet Müezzinoğlu'nun basında yer alan konuşması ve Konya Müftüsü'nün basında yer alan ve dosyanıza sunacağım konuşmaları, IŞİD'e sempati duyduklarını destekler niteliktedir."

ALİ NESİN'DEN CHP'LİLERİ KIZDIRACAK AÇIKLAMALAR

Aygün'ün avukatlarından Murat Yılmaz, Özyar'ın suçtan zarar görmediği halde dosyaya dahil edildiğini, bu nedenle dosyadan, avukatının da duruşma salonundan çıkarılmasını istedi.

Özyar'ın avukatlarından Cahit Çakır ise müvekkilinin yasal hakkını kullandığını savunarak, şu görüşleri dile getirdi:

"Sanığın iki ayrı fiili vardır. Birincisi, müvekkilimin mağdur olduğu dini değerleri aşağılama eyleminden şikayette bulunduk. Dilekçemizde sanığın eylemlerinin ayrıca Başbakan'a yönelik görevinden dolayı hakaret suçunu oluşturduğunu da belirttik. 'Başörtüsüne yönelik eylemleri de ayrı bir suç oluşturmaktadır' diye dilekçe vermiştik. Savcılık, şikayetimizi yanlış değerlendirmiştir."

MEZARLIK VE TÜRBEDE PKK CEPHANELİĞİ BULUNDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Aygün yargılanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN