Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can Dündar'ın avukatları dilekçe ile tehdit etti

MİT tırları soruşturması kapsamında tutuklanan Can Dündar'ın avukatı, mahkemeyi tehdit eder gibi ifadelerle tutuklamaya itiraz etti. vukatlar tutukluluk kararını veren 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne verdikleri dilekçede "Biz üzerimize düşeni yapıyor ve Anayasa'ya, yasalara, AİHS'ne, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir" dedi.

Giriş Tarihi: 30.11.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 17:21
Can Dündar'ın avukatları dilekçe ile tehdit etti
Can Dündar ve Erdem Gül'ün avukatlarından Akın Atalay, tutuklama kararı veren mahkemenin üç gün içerisinde itiraz dilekçesine yanıt vermesi gerektiğini söyledi.

Can Dündar'ın avukatları itiraz dilekçesinde, hukuk jargonunun dışında bir üslupla mahkemeye "sizin bileceğiniz iş, tercih sizin" gibi ifadeler kullandı..

TEHDİT EDER GİBİ İTİRAZ DİLEKÇESİ

Avukatlar tutukluluk kararını veren 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne verdikleri dilekçede "Biz üzerimize düşeni yapıyor ve Anayasa'ya, yasalara, AİHS'ne, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir" dedi.

Cumhuriyet gazetesinin internet sitesi ise haber böyle duyurdu;İşte Can Dündar'ın avukatının itiraz dilekçesi:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar'ın avukatları dilekçe ile tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN