Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: O aday Fetullah Gülen'in figürü

Bahçeli'den, başkanlık için aday olan isimlerle ilgili çok dikkat çeken bir açıklama geldi. Bahçeli, "Şu an 3 aday vardır. Bu arkadaşların demokratik hakkıdır. Bir tanesinin zaten aday olma hakkı yoktur. Davası Yargıtay’dadır. İçinde birisi vardır ki Fethullah Gülen hareketinin MHP’de görevlendirme girişimidir. Bu ne ona, ne de kimseye fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın." dedi. Bahçeli'nin "O aday Fetullah Gülen'in figürü" sözlerini kime ithafen söylediği merak konusu oldu.

Giriş Tarihi: 1.12.2015 12:16 Güncelleme Tarihi: 1.12.2015 12:28
Bahçeli: O aday Fetullah Gülen'in figürü

FETHULLAH GÜLEN'İN SİYASİ FİGÜRÜ...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'de olağanüstü kongre tartışmaları ve adaylığını ilan edenlere ilişkin "Bunların içerisinde birisi vardır ki gelecekte hep beraber göreceksiniz. Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP'de görevlendirilme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez" dedi.

ADAYLARDAN BİTANESİNİN ZATEN ADAY OLMA HAKKI YOK

Şu an 3 arkadaşımız genel başkanlığa talip olmuştur. Bunlardan bir tanesinin zaten aday olma imkanı yoktur. Çünkü ihraç edilmiştir. Davası Yargıtaydadır. Yargıtay sonuçlanıncaya kadar üyelik özelliği taşımamaktadır.

BİRİ İSE MHP'Yİ CHP'LİLEŞTİRMEK İSTİYOR

Bazıları ise gündeme gelmiştir ve MHP'yi CHP'lileştirme gibi bir kötü alışkanlığı partimize de yaşatmak istemektedir.

BAHÇELİ KİMİ KASTETTİ?

MHP'de şu ana kadar Genel Başkan adayı olarak Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener öne çıkmıştı.

Kulislere göre, Bahçeli'nin açıklamasında "Bir tanesinin zaten aday olma hakkı yoktur, davası Yargıtay'dadır" sözleri, 7 Haziran seçimlerinden sonra MHP'den ihraç edilen, ancak mahkeme kararıyla partiye geri dönen Sinan Ogan'ı işaret ediyor.

Diğer adaylardan Koray Aydın, 7 Haziran seçimleri sonrasında bizzat Bahçeli'nin işaretiyle, MHP grubu tarafından TBMM Başkan Vekili seçilmişti. Aydın, 1 Kasım seçimlerinde de yine Trabzon'dan MHP milletvekili adayı olmuş, ancak seçilememişti.

Meral Akşener ise, 7 Haziran seçimlerine MHP İstanbul Milletvekili adayı olarak girmiş ve seçilmiş, ancak 1 Kasım seçimlerinde MHP milletvekili aday listelerine konulmamıştı.

"İçlerinden biri Gülen'in figürü"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: O aday Fetullah Gülen'in figürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN