Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'nun mesaisi

Giriş Tarihi: 10.12.2015 21:48 Güncelleme Tarihi: 10.12.2015 22:12
Başbakan Davutoğlu'nun Musul mesaisi

Başbakan , Irak bağlantılı gelişmeler hakkında Başkan Yardımcısı ile telefon görüşmesi yaptı. Başbakan Davutoğlu, Irak bağlantılı gelişmeler hakkında karşı tarafın talebi üzerine ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden telefon görüşmesi yaptı.

Başbakan Davutoğlu, DAEŞ terör örgütüyle mücadele kapsamında Başika'da kurulmuş olan eğitim tesisinde 2015 Mart ayından bu yana yürütülen eğitim faaliyeti ve buradaki eğitimcilerin ve kampın güvenliği için alınan tedbirler konusunda Biden'ı bilgilendirdi. Başbakan Davutoğlu, görüşmede Irak'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini büyük bir hassasiyetle savunduğunu ve aynı hassasiyeti tüm ülkelerden beklediğini vurguladı.

'nin DAEŞ'le mücadele bağlamında dost Irak Hükümeti'ne, Bağdat'la eşgüdüm içerisinde katkı vermeye devam edeceğini ifade eden Davutoğlu, bu hususları bir mektupla Başbakan Ebadi'ye ilettiğini ayrıca, halihazırda Bağdat'ta bulunan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ın Başbakan Ebadi ve Dışişleri Bakanı Caferi ile bir araya gelmekte olduğunu da kaydetti.

Başbakan Davutoğlu ve Başkan Yardımcısı Biden'ın gelişmelere göre yeniden temas etme hususunda mutabık kaldığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'nun Musul mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN