Çocukları kullanarak devleti dolandırdılar

Giriş Tarihi: 15.12.2015 13:58
Çocukları kullanarak devleti dolandırdılar

merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak 'na yönelik düzenlenen ve 10 kişinin gözaltına alındığı operasyonun detayları belli oldu. Şüphelilerin, 'Altın Çocuk' isimli derneği kullanarak, 'ye finansman sağlamak için Kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırdıkları iddia edildi.

merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak 'na yönelik düzenlenen ve 10 kişinin gözaltına alındığı operasyon ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Adana'daki çeşitli adreslerde arama ve yakalama işlemi gerçekleştirdi.

Şüphelilerin kurdukları 'Altın Çocuk' isimli derneği kullanarak, Kamu kurum ve kuruluşlarını toplam 24 ayrı ihalede sahte belge kullanmak suretiyle dolandırdıkları, PDY'ye maddi kaynak sağladıkları, Sosyal Destek Programlarından (SODES) alınan yardımları çeşitli adlar altında örgüte aktardıkları anlaşıldı.

Şüphelilerin ayrıca öğrenci velilerini bir gazeteye abone olmaya zorladıkları, usulsüz evrak düzenledikleri öne sürüldü. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Şüphelilerin ayrıca "çocukları Çanakkale'ye götüreceğiz, gezdireceğiz" diyerek evrak düzenleyip velilerden para topladıkları, .buna benzer etkinlik yaptıklarından bahisle sahte belgelerle kaynak temin edip /PDY'YE kaynak aktardıkları iddia edildi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukları kullanarak devleti dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN