Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hendek siyasetinden vazgeçilmeli'

Giriş Tarihi: 15.12.2015
'Hendek siyasetinden vazgeçilmeli'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütü PKK'nın Güneydoğu'daki bazı il ve ilçelerde gerçekleştirdiği eylemler için, hendek siyasetinin son bulması gerektiğini söyledi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, şu mesajları verdi:
Epey uzun süredir devam eden hendek siyasetinin Türkiye'ye ne kadar ağır bir faturası olduğunu artık herkes görüyor. Bölge halkı illallah diyor. Bu süreç artık sona erdirilmelidir. Hendek kazmaktan, hendekler üzerinden siyaset oluşturmaya kalkmaktan vazgeçilmelidir. Demokratik bir hükümet, hiçbir demokrasi içinde hendek siyasetine teslim olmaz.
Birçok ilçede bu mücadele devam ediyor. Ümit ederim ki bu büyük yanlıştan, bu tarihi yanılgıdan dönerler, hendek siyasetinden bir an evvel vazgeçerler ve Türkiye'de yeniden demokratik bir ortam, özellikle bölgedeki sorunların çözülmesi için oluşur.
Hiç kimse şöyle bir kanaate varmasın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti hendek siyasetine teslim olacaktır. Terör örgütü unsurları teslim olsunlar, hendek siyasetinden vazgeçtiklerini ilan etsinler.

ERDOĞAN'DAN KABİNEYE YEMEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu üyeleri ve eşlerine Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığ�� Külliyesi'nde akşam yemeği verdi. Erdoğan, yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hendek siyasetinden vazgeçilmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN