Türkmen leri dan siliniyor

i Derneği i Vezir, "Türkmen lerinde evler, camiler, trafolar yerle bir oldu hatta son günlerde köprüler kasıtlı vuruluyor. 11 köy dan silindi diyebiliriz" dedi. En fazla ya maruz kalan noktalardan birinin ise Lazkiye kırsalı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 20.12.2015 13:40 Güncelleme Tarihi: 20.12.2015 13:41
Türkmen köyleri haritadan siliniyor

Vezir, yaptığı açıklamada, Rusların 'de lara başladığı tarihten itibaren en fazla saldırıya maruz kalan noktalardan birinin Lazkiye kırsalı olduğunu söyledi.

ve Cebel Ekrad'ın yoğun şekilde vurulduğunu belirten Vezir, "Belki de 4 yılda yapılan saldırının daha fazlası, son 2 ayda yapıldı ve sadece mevziler değil, ler, siviller de hedef alınıyor. Türkmen köyleri, misket bombası dahil, hava, kara ve denizden bir tonluk füzelerle bombalanıyor" diye konuştu.

"ALTYAPILAR YOK OLDU"

Saldırılar nedeniyle Türkmendağı ve Cebel Ekrad'dan binlerce kişinin göç etmek zorunda kaldığını anımsatan Vezir, göçenlerin Türkiye sınırı yakınlarındaki güvenli noktalara sığındığını vurguladı.

Göçün her gün devam ettiğine dikkati çeken Vezir, şunları kaydetti:

"Köylerde evlerin yanı sıra okullar, su depoları, camiler, trafolar yerle bir oldu hatta son günlerde köprüler kasıtlı vuruluyor. Hasar çok büyük. Türkmenler evlerine dönmek isteseler de artık evleri yok. '11 köy dan silindi' diyebiliriz. Dev kayaların, ağaçların yani doğanın bile dayanamadığı bu saldırılarda Türkmen köyleri larıyla yok ediliyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmen köyleri haritadan siliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN